League Of Legends FPS Nasıl Arttırılır? 2021

0
52

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere League Of Legends FPS nasıl arttırılır ve LOL RP SATIN ALma konularında bilgi vereceğiz.

Lol fps arttırma cfg, lol fps arttırma 2021, lol fps arttırma programı, lol fps arttırma kesin çözüm gibi konulara da ayrıca sonraki yazılarımızda daha detaylı değineceğiz.

League Of Legends uygulaması global anlamda yaygın olarak tercih edilen en yaygın online oyunlar arasında yer alabilmektedir. Dünya’nın her bir noktasından oyuncuları içerisinde barındıran League Of Legends uygulaması, keyifli bir zaman geçirme aracı olarak görülebilmektedir.

Bu uygulamayı amatör olarak tercih edenlerin yanı sıra belirli bir e-spor takımına mensup olarak profesyonel bir şekilde gerçekleştirme amacı güden oyuncuların da olduğu söylenebilmektedir.

Bu yüzden League Of Legends adlı uygulamanın ne kadar göze çarpan ve oyun meraklılarının ilgisini çeken bir konumda yer aldığı da görülebilmektedir.

Riot Games tarafından 2009 yılında kullanıcılarına sunulan League Of Legends adlı oyun ülkemiz içerisinde ve Dünya genelinde en fazla tercih edilen oyunlardan bir tanesi olarak kendini gösterebiliyor.

Ancak oynanış esnasında PİNG ve FPS gibi problemler kullanıcıların League Of Legends uygulamasından fazlasıyla şikayetçi olmalarına neden olabiliyor. Bu sorunlar arasında yer alan FPS problemi, genel olarak bilgisayardan kaynaklı bir durum olarak ifade edilebiliyor.

Öncelikle LOL RP SATIN Almak için Hesabınıza giriş yapıyorsunuz ardından LoL sunucusunun sağ tarafında yer alan Mağaza bölümüne giriş yapınca Hemen En sağ tarafta bulunan Hesap İkonuna basınız.

Bu pencerede Kodları kullan penceresinden RP Satın alacağınız kodu bu alana giriyorsunuz.  Dediğim gibi kısaca bu şekilde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S20 FE ve Galaxy S20 FE 5G yakında gelebilir

Eğer LoL RP Satın Almak için Nasıl RP Satın alacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki ilginizi çekebilir başlığından bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: LOL RP SATIN AL

Oyun içerisinde yapılan güncellemelerin yanı sıra LOL RP Satın Almak gibi işlemleri tamamlamak için ayarların en ideal biçimde gerçekleştirilmemesi sonrasında da oyunu etkili bir biçimde oynayamama ve yeterli keyif alamama gibi durumlar ortaya çıkabiliyor.

Sonuçta sizin aldığınız karaktere fazla özellik kazandırsa da bu durum FPS değerlerini etkilemektedir. İyi bir oynanış için test edilen çözüm yöntemleri sonrasında daha da basit bir biçimde League Of Legends oyununu oynayabilmek de söz konusu olabiliyor.

FPS Problemleri ve Çözümü

League Of Legends oyunu doğrultusunda lol fps arttırma , FPS problemini aşmak adına farklı yollar izlenebilmektedir. Bu yollar oldukça basit bir çözüm olarak görülebilecek ve bu problemi anlık süre zarfında gerçekleştirilmesi konusunda da yeterli olarak görülebilecektir.

Araştırmalar sonrasında da bu FPS problemini aşmak adına en kusursuz sonuçları almak için bir dizi işlemlerin gerçekleştirilmesi de gerekebilecek konumda olacaktır.

FPS, Frame Per Seconds yani saniyelik Görüntü sayısı olarak tabir edilmektedir. Bilgisayarlardaki görüntü sayısının bir saniyedeki hali olarak ifade edilmektedir. Bu görüntü sayısının ortalama 60 olmasının etkili bir performans olduğu da söylenebilecektir. Herkesin monitörünün aynı ölçütlerde olacağından dolayı maksimum 60 FPS elde etmek gibi bir durum söz konusu olabilecektir.

League Of Legends FPS Sorunu Nedir?

FPS durumunun 60 veya üzerinde olması durumunda herhangi bir problem kendini göstermemektedir. Ancak FPS sayısının 60 altında olması halinde ciddi problemler kendini göstermektedir. League Of Legends oyuncularının da oyundan keyif alamaması ve garip piksellerle sürekli olarak karşı karşıya kalmalarının temel nedeni olarak bu durum görülebilmektedir. Oyun zevkini arttırmak ve en uygun FPS’ye sahip olmak adına adım adım ilerleyerek bu soruna dayalı çözüm üretmek mümkün olabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyunlu PSN Hesapları

League Of Legends FPS Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

  • İlk aşamada FPS durumunu öğrenmek gerekmektedir. Bunun için de League Of Legends oyunu içerisinde CTRL+F kısayolunu kullanarak bunu öğrenebilmek söz konusu olabilmektedir.
  • Arka planda yer alan her uygulamanın kapatılması gerekmektedir.
  • Ekran kartının aktif ve güncel tutulması gerekmektedir.
  • Bilgisayar fanlarının temiz tutulmasına önem verilmesi ifade edilmektedir.
  • Bilgisayar işlemcisinin macununun bitmesinden kaynaklı olarak bu durum görülebilmektedir. Termal macun alarak işlemciye sürülmesi sonrasında ortadan kalkması sağlanabilecektir.

League Of Legends 2021 Oyun Ayarları

oyun-ayarlari
League Of Legends 2020 Oyun Ayarları

Oyun içerisinde yüksek FPS almak isteyenlerin ve takılmadan bu oyunu sürdürme amacı güdenlerin bu şekilde ayarlamalarını yapmak durumunda olmaları gerekmektedir.

sessiz-oynama
Sessiz Oynama Ayarları

Oyun içerisinde sessiz bir biçimde hareket etmek sıkıcı ve daha az keyif veren bir detay olmasına rağmen FPS’ye bağlı takılmalar yaşamak yerine sessiz bir biçimde oyun oynamak tercih edilebilecektir.

tasarruf-modu
Tasarruf Modu

League Of Legends oyununa girmeden önce sağ üst kısımda yer alan ayarlar sekmesinden bu özellikleri okuyarak hareket etmenin de artı yönleri olabilecektir. Oyuna girmeden önce FPS değerlerinin ideal konumda olmasını sağlayabilecektir.

oyun-sirasinda-istemciyi-kapat
Oyun Sırasında İstemciyi Kapat

MSCONFIG Ayarları

msconfig-ayarlari
Msconfig Ayarları

League Of Legends dahilinde hareket ederek ayarlamaların gerçekleştirilmesi konusunda ilk olarak seçmeli başlangıç seçeğinin işaretlenmesi gerekebiliyor.

tum-ogeler-devre-disi
Tüm Ögeleri Devre Dışı Bırak

Tüm ögeleri devre dışı bırakarak, bilgisayarın League Of Legends oyununa yoğunlaşmasına bağlı olarak FPS sorununun çözülmesine yönelik bir adım atmak mümkün olabiliyor.

ogeler-devre-disi
Tüm Ögeleri Devre Dışı Bırak

TEMP – %TEMP& DOSYALARINI SİLİN

Bu dosyaları silmek adına ilk olarak “Başlat + R” yada arama yerine “Çalıştır” yazılması sonrasında pencereyi açmak gerekecektir. Sonrasında da tempt ve &temp& yazarak içerisinde yer alan tüm dosyaların silinmesi mümkün olabilecektir.

temp-dosyalari-sil
Temp Dosyaları Silin

Bu yazımızda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz