Kulak Çınlaması Neden Olur?

0
13
Kulak Çınlaması Neden Olur?

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere kulak çınlamasının nedenlerinden bahsedeceğiz.

Kulak çınlaması neden olur?

Demir eksikliği sebebiyle.

Kulak çınlaması sağlık problemi midir?

Evet.

Demir eksikliği olanlar nasıl beslenmeli?

Kırmızı et ve bol yeşillikle beslenmeli.

Çoğumuzun başına gelen kulak çınlaması batıl inanç olarak birisi arkandan konuşuyor denilerek geçiştirilir. Oysa kulak çınlamalarının bir sağlık problemi olabileceğini hiç düşündünüz mü?

kulak-cinlamasi
Kulak Çınlaması

Dr. Satı Sena kulak çınlamasıyla ilgili ayrıntıyı şöyle ifade ediyor: “Göğüs ağrısı, nefes darlığı, kulak çınlaması, dikkat dağınıklığı, huzursuzluk gibi durumlar görülebilir. Yetersiz alımı önlemek için diyette demirden zengin gıdaların alınması sağlanmalı.”

İlginizi Çekebilir: E Vitamini Corona Virüsünü Engelliyor Mu?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   VeBitcoin şüphelileri tutuklandı!

Dr. Satı Sena’nın açıklamalarına göre demir eksikliği kulak çınlamasına sebep olabiliyor ve ciddi bir sağlık probleminin habercisi de olabiliyor. Bu hastalığa aslında demir eksikliği anemisi adı veriliyor. Bu hastalığın özellikle görüldüğü kişiler çocuklar ve doğurganlık çağındaki kadınlar olarak biliniyor.  Aneminin şiddeti kişiden kişiye değişmektedir ve kişinin başka bir sağlık problemi de varsa anemi daha şiddetli kendisini gösterir.

kulak-cinlamasi
Kulak Çınlaması Neden Olur?

Demir Eksikliğinden Kaynaklanıyor

Kulak çınlaması ve dilde yanma gibi durumlar demir eksikliği anemisinin belirtileri olabilir. Bunun çözümü için de beslenme koşullarına çok fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Beslenilecek gıdalar arasında kırmızı et, yeşil sebzeler, kuru baklagil, nane, kimyon, fındık, yulaf gibi besinler yer alıyor. Demir tedavileri çoğunlukta 3 şekilde yapılır. Ağızdan, kastan ve damardan demir tedavisi yapılmaktadır. Bu tarz işlemlerle uğraşmamak adına beslenme stiline çok dikkat edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Corona Virüsü İçin 5 Dakikada Çözüm Maskesi Üretildi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz