Kripto Para Sektörünü Bitcoin Ajandası’yla Takip Edin!

1
148
bitcoin-ajandasi.com

Kripto para birimleri son zamanlarda hem ödeme aracı hem de yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Güncel haberler, piyasa analizleri, para birimleri arasındaki farklara kadar merak ettiğiniz bütün bilgileri, işlemleri Bitcoin Ajandası’ndan öğrenebilirsiniz. Bilmediğiniz borsa terimlerine kadar açıklama bulunduran platform, kişiye adım adım piyasada yapılması gerekenler için iyi bir öğretici.

Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Kâr Edilir?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, herhangi bir merkez bankasına ya da resmi kuruluşlara bağımlı olmadan 2009’da Satoshi Nakamato tarafından üretilip ülkeler arasında para birimleriyle alım-satım yapılan herhangi bir aracı kuruma gerek duymadan transfer işlemleri yapılan para birimidir.

Dünyadaki sayısı sayılamayacak kadar çok olan bilgisayar tarafından madencilik ile birlikte, dağıtık bir yapıyla varlığını sürdüren merkezi olmayan sanal para birimidir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin sahibi olmak için iki yol ile karşılaşırsınız. Ya platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığında satın alma işlemi yaparsınız ya da kriptografik şifreleri çözerek Bitcoin madenciliği yaparak sonucu ödül ile elde edersiniz.

Bitcoin ilk olarak 2 adet pizza almak için ödeme aracı olarak kullanılmıştır. Bu da gerçek para birimi olarak kullanılma ihtimalini öne çıkarmıştır. Ancak dalgalı hareketler para gibi kullanılmasının önüne geçmiştir. Ancak Bitcoin Yatırımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler isimli konumuzu okuyup bilgilenmenizi isteriz.

Nasıl Kar Edilir?

bitcoin-almak
bitcoin-nedir

Bitcoin’den kazançlı çıkmak için öngörülen bazı stratejiler vardır. İlk olarak; işlemleriniz için açık kurallar belirleyin. Kar hedefinizi düşürerek bir stoploss koymanız gerekir.

Çok fazla para kaybetmemek ve duygusal davranmamak adına net çıkış noktaları belirleyin. En iyi Bitcoin borsaları konumuza bakarak bu borsaları öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Son Dakika: Yeni Hazine ve Maliye bakanı Lütfi Elvan oldu!

İkinci adım olarak ise; Bitcoin’lerinizi nasıl saklayacağınızı öğrenmelisiniz. Bu amaçla güvenli bir cüzdan oluşturmak için Bitcoin Ajandası platformundan faydalanabilirsiniz.

Yaptığınız adımlar sonrasında işlemlerinizde çeşitlilik sağlamak için portföyü geniş tutmaya çalışmalısınız. Burada riskli olan durumlar içinde Bitcoin madenciliğine dikkat etmeniz gerekir. Bitcoin madenciliğinin bugünlerde çok kazançlı olma ihtimali olsa da para kazanmak için iyi miktarda kaynak gerekir.

Bu faaliyet ise riskli ve fazla paraya mal olur. Son olarak da bilmeniz gereken şey duygusal olmak değil doğacak risklerin farkında olmak. İlk yaptığınız yatırım işlemlerinde aksiliklerle karşılaşabilirsiniz.

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? konumuza göz atabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği, üretim işlemi olarak da geçer. Finansal transferleri sağlamak, yapılan finansal işlemleri onaylamak ve yeni Bitcoin’lerin üretimini sağlamak amacıyla belirlenmiş yapıdır.

Bitcoin madenciliği, Blockchain (Blok Zinciri) teknolojisi ile işletilir. Birleşimdeki full node’lar ile Genesis Bitcoin’den itibaren yapılan tüm işlemler kayıt altına alınır ve Miner Node’ların hızlı ve anında çözümlenmeye çalıştırdıkları problemlerle Bitcoin üretim işlemini gerçekleşir. Bitcoin madenciliği yapan kişiler ise madenci (miner) olarak adlandırılır.

Aslında bunu bir altın arayışına benzetebiliriz. Çünkü çalışma anında ne kadar katkı sağlanırsa bir o kadar da kazanma elde ederiz. Bunun yanında unutulmaması gereken şey daha çok kazanmak için güçlü donanıma ve güçlü bilgisayara sahip olmak gerekir.

Şu an üretmek için ASIC Miner’a (Application Specific Integrated Circuit; Uygulamaya Özel Tümleşik Devre) elinizde olması gerekmektedir. Tek görevi Bitcoin üretmek olan bu cihaz, bilgisayarınızın USB bölümünden bağlanmayı destekliyor. Bu yöntemle evde kendi bilgisayarınızdan Bitcoin üretmek diğer adlarıyla Bitcoin madenciliği yapmak veya Bitcoin kazmak sizler için kolay hale geliyor.

Yapılan her para işlemi Bitcoin network’üne bildirilir. Bu taleplerden her Bitcoin üzerinde işlem yapan cihaz 1 Mb’lık büyüklükte bloklar oluşturur. Ortaya çıkan bu bloklardan faydalanarak matematik problemlerinin çözümlenmesi gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YKS Ek Tercih Ne Zaman? Ek Tercih Tarihleri Belli Oldu Mu?

Bakınız : Bitcoin 35 Bin Dolara Ulaşarak Rekorunu Yeniledi

Bitcoin ise burada transfer işlemlerinin yapılabilmesi için şifreleme algoritmalarından yararlanır ve sonucunda blok için anahtar değeri üretmeyi hedefler. Kullanılan şifreleme yöntemi tersine çevrilemez ve bunu input değerini bulabilmeniz için de sisteme akla gelebilecek tüm olası input değerlerini vererek sayısız deneme yapmanız gerekir.

Bu da girdiyi bulmanın tek yoludur. Bitcoin siteminde belirli bir mantık vardır. Her 10 dakikada 1 blok üretilmesi hedeflenir.

Yani her 10 dakikada bir problem çözülmezse ya da daha uzun sürerse Bitcoin sisteminin hedeflediği hızın altında kalınmış olunur. 10 dakikadan kısa süren Bitcoin’de sistemin hedeflendiği odak noktasına daha kolay ulaşım sağlanır. Bu sebeple, 2 haftada bir yatırımcılar için bu problemi zorlaştırıp kolaylaştıracak bir düzenlemeler yapılır.

Bitcoin’in 21 Milyon adetle sınırlandırılmış olması tükenmeyeceği anlamına gelmemektedir. Bitmesi uzun yıllar süreceği öngörülen para birimi bir anda da bitme noktasına gelebilir.

Kripto Para Sektörünü Yakından Takip Etmek İsteyenler İçin: Bitcoin Ajandası

bitcoin-almak
bitcoin-nedir

Bitcoin çoğu kişi için hala bir bilinmezlik taşıyor. Nedir, nasıl çalışır, kar elde edilir mi ve daha önemlisi Bitcoin’in gelişmesi ve ilerlemesi ile neler yapılabilir gibi sorulara cevap arayanların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Her gün yenilenen platformda içeriklerin başlıklarından bilgilere yönlendirilerek doğru adımlar atmanıza fayda sağlayacak olan bitcoinajandasi.com yakından takip imkânı ile tüm fırsatları sağlıyor. Yeni başlayanların aklında oluşan tüm soruların cevaplarını adım adım sayfasında işleyerek kazanmanızı hedeflemeye devam ediyor. İsterseniz Bitcoin Ajandası Haberleri takip edebilirsiniz.

Borsa terimlerinden tutun para birimlerinin ne olduğuna, Bitcoin’den başlayıp nasıl al-sat yapacağınıza kadar açıklık getiren Bitcoin Ajandası kar elde etmeniz için yatırımcılara her zaman doğru bilgiyi ulaştırmaya devam ediyor.

1 YORUM

  1. A dan Z ye Bitcoin Rehberi niteliğinde bir yazı olmuş. Bitcoin madenciliği oldukça teknik bir iştir yeni başlayanlara tavsiye etmiyorum, bakımından tutun kurulumuna kadar tecrube gerektiren bir işlem. Ayrıca Piyasaya girmeden önce teknik analiz öğrenmenizi tavsiye ederim ki bitcoin ajandası kripto paraya başlangıç için güzel bir kaynak ya da airdrop yapan kripto paraları tercih edip yatırım yapmadan kazanç sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz