İstanbul’u Bekleyen Felaket: Filmlerde Görülebilecek Sahneler Var!

0
İstanbul’u Bekleyen Felaket: Filmlerde Görülebilecek Sahneler Var!

İstanbul konusundan Merhaba Teknoloji Haberleri  ailesi, İstanbul’u bekleyen felaket: Filmlerde görülebilecek sahneler var! İstanbul kuraklığın eşiğinde! Detaylar için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

İstanbul’da Dronle’la çekilen görüntüler korku dolu senaryoyu gözler önüne seriyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi olan İSKİ kuraklık konusunda İstanbul’u uyarıyor. Görülen manzara içler acısı bir durumda. Bazı barajlardaki sular o kadar çekilmiş ki sandallar göl ortalarında kalmış. Bu İstanbul’u bekleyen felaket durum gerçekten filmlerde rastlanabilecek türden.

İSKİ barajlardaki doluluk oranını fotoğraflarla gözler önüne seriyor. Bu korkutucu manzara Alibeyköy, Darlık, Ömerli, Büyükçekmece, Sazlıdere, Terkos ve Istranca barajlarının ne kadar büyük bir tehlikede olduğunu gösteriyor.

istanbulda-felaket
İstanbul’u Bekleyen Felaket

İstanbul : İSKİ Verilerine Göre Barajların Doluluk Oranı Yüzde Elinin Altında

İSKİ’den gelen veri haberlerine göre daha Eylül başındayız ve barajların doluluk oranı yüzde ellinin altına düşmüş durumda. Alibeyköy de durum yüzde 21,392larda ike Büyükçekmece’de doluluk durumu yüzde 23,71 olarak ifade ediliyor. En büyük tehlike de Sazlıdere’den geliyor. Sazlıdere’nin doluluk oranı yüzde 15, 90 olarak ifade ediliyor. Nispeten iyi olan barajlar ise Ömerli ve Terkos oluyor. Ömerli’de durum yüzde 71,86 iken Terkos’ta yüzde 50, 74 olarak ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz