iPhone hard reset atma nasıl yapılır?

1

Eğer siz de iPhone hard reset nasıl atılır? diye soruyorsanız, bu yazımızı okuduktan sonra merak ettiğiniz herhangi bir şey kalmayacak. Zaten yazıda bütün modellerde iPhone hard reset atma, iPhone format atma işlemleri anlatılacak.

iPhone hard reset atma neden yapılır?

iPhone hard reset atma neden yapılır

Her akıllı telefon gibi iPhone modelleri de bazen sorunlar çıkarabiliyor. Elbette bu teknolojik cihazların sorun çıkarması pek de anormal değil. Hard reset yaparak birçok sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Fakat hard reset işlemi yalnızca yazılımsal sorunları giderebilir. Eğer cihaz üzerinde donanımsal, fiziksel sorun varsa hard reset bir işe yaramaz.

Ayrıca hard reset, telefonu kapatıp açmayla karıştırılmamalıdır. Sonuçta bilgisayarlarda da  yeniden başlatma ve kapatma olmak üzere iki farklı güç kesme türü var. iPhone telefonlara hard reset atarken yani yeniden başlatmaya zorlarken yazılım içindeki birçok problem gidecektir. Aşağıda sizlere iPhone hard reset atma yöntemlerini anlattık:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pixel Buds Pro Dokunmatik Kontrol Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
iphone hard reset atma

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi iPhone 6 için güç tuşu ve ses açıp kısma düğmeleri, iPhone 7 için güç tuşu ve ses açıp kısma düğmeleri, iPhone 8 için yine güç tuşu ve ses açıp kısma düşmeleri ve iPhone X için de aynı şekilde güç tuşu ve ses kısıp açma düğmeleri ile hard reset işlemi yapılabilir.

iPhone nedir?

iPhone, Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. İlk modeli 29 Haziran 2007’de tanıtılmıştır.

iPhone’da dahili kamera, yazılı mesajlaşma ve görsel sesli mesajlar, taşınabilir medya çalar, Safari internet tarayıcısı, e-posta ve kablosuz internet özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzü çoklu dokunmatik ekrana uygun olarak fiziksel klavye yerine sanal klavye özelliği ile birlikte oluşturulmuştur. 3. parti yazılım desteği de bulunduran iPhone, 2008’in ortalarında faaliyete geçen App Store sayesinde 1.3 milyondan fazla Apple tarafından onaylanmış uygulamayı desteklemektedir. Bu uygulamalar App Store içinde yirmi farklı türe ayrılarak listelenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony'nin yeni PlayStation abonelik hizmeti önümüzdeki hafta açıklanabilir

Bu yazıda sizlere iPhone hard reset atma, iPhone 6 hard reset, iPhone 7 hard reset, iPhone hard format, iPhone 7 format Atma, iPhone 5s Hard reset atma, iPhone Format Atma, iPhone 11 hard reset, iPhone X hard reset gibi konular hakkında bilgi verdik.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz