iPhone alabilmek için böbreğini sattı ve yatalak oldu!

0

Zengin ve fakir ayrımının oldukça sert olduğu ülkelerden biri olan Çin’de yaşayan ve yoksulluk çeken genç, iPhone ve iPad cihazlarını alabilmek uğruna böbreklerini yasadışı yollar ile sattı. Ameliyattan sonra da vücudunun ciddi şekilde etkilenmesi sebebiyle de hayatı boyunca yatalak kalmaya mahkum oldu. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere iPhone alabilmek için böbreğini satan ve yatalak olan genç hakkında bilgi vereceğiz.

iPhone için böbreğini satan genç diğer böbreğini de kaybetti

Çin’deki en yoksul bölgelerden bir tanesinde yaşamını sürdüren genç, 17 yaşında iPhone alabilmek için böbreğini satma kararı aldı. Böbreğini almak isteyen kişilerle iletişeme geçen genç, böbreğini 3.000 dolar karşılığında yasadışı bir ameliyat ile sattı. Böbreğini satarak kazandığı parayla da döneminin popüler cihazları iPhone 4 ve iPad 2 aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Taşıt Kredisi İle Sıfır Otomobil Almak

Unilad‘dan alınan son bilgiler doğrultusunda Wang Shangkun, ameliyattan sonra bakımsız kalması ve vücudunun aldığı hasarlar sebebiyle ömür boyu yatalak kalmaya mahkum oldu. Şu an 26 yaşında olan genç, sağlıklı böbreğini de neredeyse kaybetti ve her gün diyaliz makinesine bağlanmak zorunda. Ayrıca ne kadar ömrü kaldığı da tahmin edilemiyor.

Bu olayla birlikte yetkili kurumlardan bazıları soruşturma başlattı ve 9 şüpheliyi tutukladı. Ayrıca Shangkun ve ailesine 300 bin dolar tazminat bedeli ödenmesi şartı da koştu. Böbreğini satan ve ne kadar ömrü kaldığı tahmin edilemeyen genç, tazminat parayla istediği kadar iPhone ve iPad alabiliyor ama kullanmaya ömrü bile yetmeyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz