Instagram, uygulamasında dikey kaydırmalı Hikayeleri test ediyor

0
326
instagram dikey kaydırmalı hikayeler
instagram dikey kaydırmalı hikayeler

Şubat 2021’de Instagram, dikey kaydırmalı TikTok benzeri hikayeler üzerinde çalıştığını duyurdu. O zaman, Instagram’ın ne zaman piyasaya sürmeyi planladığına dair ayrıntılar bilinmiyordu. Sosyal medya danışmanı Matt Navarra’nın belirttiği gibi Instagram, Türkiye’deki kullanıcılar için uygulamasında dikey kaydırma hikayeleri sunmaya başladı.

Paylaştığı videoda aynı kişiye ait birden fazla Hikayenin sola veya sağa dokunarak görüntülenebildiği görülüyor. Ancak, bir sonraki kullanıcının Hikayesine atlamak için aşağı kaydırma gerekir – Makaralar gibi – sola veya sağa kaydırma değil. Güncelleme Brezilya’daki bazı insanlar için de yayınlandı.

Değişiklik, dikey kaydırmalı video içeriğine olan açlığın gün geçtikçe artmasıyla ortaya çıkıyor. Hareket muhtemelen uygulamada dikey kaydırma videoları sunan TikTok ile rekabet etmek ve Instagram uygulamasındaki içeriğin daha akıcı görünmesini sağlamak olabilir – Makaralar da dikey kaydırmadır. Dikey kaydırmalı videolar test etmenin yanı sıra Instagram’ın daha uzun süreli hikayeler üzerinde çalıştığı da biliniyor. Instagram’ın dikey olarak kaydırılan Hikayeleri test etmesiyle ilgili düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz