Instagram Kaydedilenleri Silme Nasıl Yapılır?

0
instagram-kaydedilenleri-silme
Instagram Kaydedilenleri Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi, bugün sizlere Instagram hakkında önemli bir konuyu paylaşacağız. Instagram kaydedilenleri silme nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram, 2010 yılının ekim ayında sadece IOS tarafından paylaşılmış bir uygulama idi. Sonrasında ise 2012 yılında Android cihazlar için de kullanılır hale getirildi. Zamanla popülerliğine popülerlik getiren uygulama dünyanın dört bir yanından kullanıcılara sahip. Bu uygulama fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılmaktadır. Günümüzde Instagram kullanmayan kişi neredeyse kalmamış bir durumdadır. Sosyal ağlar içerisinde en popüleri olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulama bir yıl içerisinde 10 milyon kullanıcı ile buluştu bu gayet iyi bir sayıydı ve bu başarı ile instagram kendini geliştirmeye devam etti. 2017 yılında yapılan araştırmalara göre 700 milyon civarında kullanıcı Instagram kullanmaya başlamış idi. Instagram kullanıcılarına tıpkı Snapchat‘te oluğu gibi çeşitli efektler ile fotoğraf ve bir dakikalık video ve daha uzun instagram tv videoları yükleme imkanı sağlıyor.

Paylaşılan gönderiye isteğe bağlı olarak konum ekleyebilirsiniz bu sayede sizinle aynı konumda olan insanlar paylaşımlarınızı kolayca görebilir. Bunun yanında hashtag (etiket) ile aynı etiket altında pek çok paylaşım yapıp yapılan paylaşımları görebilirisiniz bu şekilde aynı ilgi alanlarına sahip kişileri bulup arkadaşlık kurabilirsiniz.

Instagram keşfet kısmından da açık profile sahip birçok farklı profillerini görebilirsiniz. Direct (DM) sayesinde instagramı olan herkes ile iletişime geçebilirsiniz. Hikaye/Story bölümünde ise 24 saat boyunca kalacak şekilde fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bu nasıl bir elektrikli bisiklet? İşte karşınızda Eidolon BR-RTS!

Instagram da beğendiğiniz gönderileri kaydetme şansına sahipsiniz bu gönderileri kaydederek sonrasında kolayca ulaşabilirsiniz. Instagram’da kaydedilenler nasıl silinir ? Instagram’da kaydedilenleri toplu silme işlemi nasıl yapılır ? Instagram’da oluşturulan kaydedilenler klasörü nasıl silinir? Gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını daha da artırıyor.  Dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’da aklımıza gelebilecek her türlü paylaşım ve içerik mevcut. Arkadaşlarımızın, tanıdıklarımızın ve akrablarınızı takip edebilirisniz. Bunların yanı sıra ilginç, komik, bilgi veren sayfaları da takip ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Yapılan bazı paylaşımlar ya da bir çok paylaşım ilgimizi çekiliyor, bu paylaşımları ya arkadaşlarımızla paylaşıyoruz ya da daha sonra yine bakmak için veya birilerine göstermek kaydediyoruz. Kaydetme işlemini instagram üzerinden yapabiliriz cihazımızda kaydetmek istersek Instagram’dan direkt olarak bunu yapmamıza imkan sağlamıyor.

Instagram’dan herhangi bir gönderiyi cihazımıza kaydetmek için 3. program kullanmak durumunda kalırız. Bununla uğraşmak yerine ekran görüntüsü alarak da bazı paylaşımları cihazımıza kaydedebiliyoruz. fakat bu kayıt işlemi sadece fotoğraf görüntülerinde işimize yarıyor ve gönderi dışında yer alan kısımları da kırpmak durumunda kalabiliyoruz. İnstagram kaydedilenleri silme de kaydedilme kadar merak edilmekte olan bir konu.

Instagram , geçtiğimiz sene yaptığı güncellemesinde uygulamaya, paylaşımların kaydedilmesi imkanını sundu. Bu sayede Instagram’da insanlar beğendiği paylaşımları kaydet butonuyla kaydedebiliyor ve istedikleri zaman kaydettikleri paylaşımlara bakabiliyorlar. Bu yeni özellik her ne kadar güzel olsa da sonrasında instagram kaydedilenleri silme konusunda bize zaman kaybı yaşatabiliyor. Gönderileri tek tek silmek zaman alıyor ve kullanıcılar instagram kaydedilenleri toplu olarak silme işlemini yapmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Senet Nasıl Doldurulur?
instagram-silme-islemi
Instagram kaydedilenleri silme işlemi

İnsagram kaydedilenler nasıl silinir? Konusunda size yardımcı olacağız gönderileri kaydederken kullandığınız sağ alt köşede yer alan kısma tekrar bastığınızda instagram kaydedilen gönderiyi silmiş olursunuz. Böylece yanlışlıkla kaydettiğiniz ya da kaydedilenlerden çıkartmak istediğiniz gönderileri kaydedilenler kısmından silebilirsiniz.

kaydedilenler kısmına fazla 100-200-500 vs. üzeri gönderiyi kaydeden kullanıcılar bu gönderileri kaldırmak için tek tek içeriklere girip bu instagram kaydedilenleri silme işlemi ile uğraşmak istemiyor. Bu kullanıcılar instagram kaydedilenleri toplu silme özelliğine sahip olmak istiyorlar. Instagram son güncellemesi ile Instagram’da kaydedilenler bölümünde ki içerikleri tek tek değil de değil, seçilerek toplu bir şekilde silmenize imkan tanıdı. Instagram getirdiği bu yeni güncelleme kullanıcıları rahatlattı.

İnstagram-kaydedilenleri-silme-toplu
Instagram Kaydedilenleri Toplu Silme

Instagram Kaydedilenleri Toplu Silme

Öncelikle Instagram’da ”kaydedilenler” kısmına girin. Kaydedilenler kısmında kaydedilen tüm gönderilerin ”tüm gönderiler” seçeneğine basın. Ardından kaydedilen tüm gönderilerin görebileceğiniz bir çıkacağı sayfa açılacak. Bu sayfada sağ üst kısımda yer alan 3 noktaya dokunun ve  dokunduktan sonra alttan çıkacak olan pencerede ”seç…” seçeneğine basınız. Bu kısımdan kaydedilen gönderileri seçerek instagram kaydedilenleri toplu bir şekilde silebiliyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz