GTA 6 Çıkış Tarihi Önemli Gelişme: K-10 Raporu

0
17
gta 6 çıkış tarihi
gta 6 çıkış tarihi

Oyun oynamayı seven sevmeyen bir çok kişinin hayatında en az 1 kere oynamış olduğu GTA serisi hala gündemde. Geçtiğimiz günlerde GTA V ücretsiz yayınlanması ve bu günlerde ise GTA 6 ne zaman çıkacak sorularının sıklaşmasıyla en güncel haberi Teknobilimadami.com olarak sizlerle buluşturuyoruz.

GTA 6 Yalan mı Gerçek mi?

gta 6 çıkış tarihi
gta 6 çıkıcak mı ?

2013 yılı GTA 5’in çıktığı zamandan beri GTA 6 ile ilgili yalan yanlış bir çok söylenti oldu. Son yıllara kadar GTA 6’nın gelip gelmeyeceği bile belli değildi. Geçtiğimiz yıl yapımcı firma tarafından GTA 6 üzerine çalışıldığı tarzında bilgiler verilmiş fakat gizlikle süren projeye dair bir ayrıntı verilmemişti. Yani GTA 6 gelecek ama ne zaman onla alakalı bilgiyle de devam edelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Flight Simulator 2020 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Yaklaşık 2 hafta önce Epic Games tüm dünyaya sürpriz yaparak GTA V’i 1 haftalığına ücretsiz dağıttı. Bu olaydan sonra ise internette binlerce GTA 6 geliyor tarzında haber çıktı. Biz ise sizlere somut bir dayanağı olmayan bu iddialardan hiç birini sunmadık. Ancak son gelişmelerle artık kanıt niteliği taşıyan belki de son 7 yılda GTA 6 çıkış tarihi açısından en tutarlı iddiayı göstereceğiz.

gta V için gta 6 modu

Rockstar ve 2K games gibi büyük oyun şirketlerinin üst kuruluşu olan   Take-Two Interactive şirketinin her yıl ABD hükümetinin borsa komisyonu için yayınladığı K-10 raporundaki bir bütçe dikkati çekti. Bu ayrıntı ise 2023 ile 2024 arası pazarlama bütçesine yaklaşık 90 milyon dolar ayrılmasıydı.

90 milyon dolar bütçenin ayrılması GTA 6 için kesin bir işaret mi?

Tabi ki resmi bir açıklama olmadan kimse kesin bir tarih veremez. En çok satılan oyun ünvanına sahip olan GTA V oyunundan sonra GTA 6 için 90 milyon dolar pazarlama ücreti çokta sayılmaz. Bu K-10 raporunun önemini RDD 2 oyunun çıkış tarihini tahmin etmek için kullanılması GTA 6 içinde kullanılabileceğini göstermesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hong Kong’dan Covid-19 İle İlgili Umut Vadeden Gelişmeler!

Tabi Take-Two Interactive şirketinin sahip olduğu bir çok büyük oyun bulunmakta. Bu rapor bize 2023 yılında gerçekten büyük 1 2 oyunun çıkabileceği işaretini de verebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz