Et İşareti Nasıl Yapılır

0
36
Et İşareti Nasıl Yapılır
Et İşareti Nasıl Yapılır

Herkese Merhaba! Et İşareti Nasıl Yapılır, konusuna bugün değiniyor olacağız. Özellikle de bazı bilgisayarlarda ve buna bağlı olarak bazı klavyelerde, bazı işaretleri yapma oldukça zordur. Bunu bir şekilde internet üzerinden bir şekilde bakabilirsiniz ya da deneyerek yapabilirsiniz. Fakat sonucunda sizler için hem zaman kaybı olacaktır hem de buna bağlı olarak yanlış bir işaretleme yapabilirsiniz.

Et (@) işareti, Q ve F klavyelerde standart bir şekilde yapılmaktadır. Fakat bahsettiğimiz üzere bazı klavyelerin yapısının farklı olması, bizlerinde zorlanmasına neden olacaktır. Sizlerde bu aşamada eğer zorlanmadan direkt olarak bu işareti yapmak istiyorsanız, sizlere bunun çeşitli yöntemlerinden söz ediyor olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dicetel Ne İşe Yarar ?
Et İşareti Nasıl Yapılır
Et İşareti Nasıl Yapılır

Et (@) İşareti, Kuyruklu A İşareti, Ne İşe Yarar?

Aslında bu işaretin belirli iki kullanım alanı bulunacaktır. Genelde et işareti deniliyorken, diğer bir yandan da kuyruklu a olarak da isim konulabilir. Bu işaret genel olarak mail uzantılarında kullanılır. Hatta en çok burada kullanıldığını söyleyebiliriz. Örneğin; mailadresi@hotmail.com şeklinde kullanılacaktır. Bir diğer kullanım alanı ise; Twitter ve Instagram üzerinde, birini etiketlemek için kullanılacaktır.

Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

Bu işareti yapmak, çoğumuz için tamamen el alışkanlığı olmuştur. Bu işaretin yapılışının en kolay yöntemlerinden birisi; “Alt Gr+Q” işareti olacaktır. Bu sayede anında bu işareti ortaya koyabilirsiniz. Klasik bir klavyenin, boşluk (space) tuşunun hemen sağ tarafında bulunan tuş sayesinde bu işareti kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu işareti yapmak için bir diğer kolay yöntem ise; boşluk (scape) şunun solunda bulunan “Alt+6+4” şeklinde olacaktır. Öncelikli olarak Alt tuşuna basılı tutun. Ardından ilk önce 6 sonrasında ise 4 tuşuna basın ve et işaretini karşınızda göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 güncellemelerini manuel olarak kaldırmanın yolları

F Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

Yukarıda Q klavye üzerinde nasıl et işaretinin yapılıyor olduğundan söz ettik. F klavyede ise bu durum biraz farklı olacaktır. Burada da “Alt Gr+F” tuşuna basarak bu işareti yapabilirsiniz. Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi, “Alt+6+4” şeklinde de et işaretini yapabilirsiniz.

Mac (Apple) Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

Aslında da Q klavyede olduğu gibi, Mac içinde bu işareti yapmak oldukça kolay olacaktır. Burada ise; “Alt (option) + Q” işareti ile, oldukça kolay bir şekilde et işaretini sizler de yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz