En İyi Kripto Borsası Coin’leri Hangileri?

0
en iyi kripto borsası
en iyi kripto borsası

Kripto para borsaları, yeni nesil yatırım modeli olan kripto paralara hızlı erişme imkanı sunmasının yanı sıra, kendi coin’leri ile de değerlenme potansiyeli yüksek varlıklar sunuyor. Borsa coin’leri olarak adlandırılan bu yatırım alternatifleri, hem belli borsalar içinde komisyon indirimi sunuyor, hem de düzenli yakım gibi avantajlarla değerlenme potansiyeli yüksek bir yatırım vaat ediyor. Kripto borsası coinleri, yatırımcıların en çok tercih ettiği alternatifler arasında. Coin’i en çok tercih edilen en iyi kripto borsalarından birini merak ediyorsanız işte size bir Binance incelemesi. Peki en iyi borsa coin’leri hangileri ?

Kucoin token

KCS Fiyatı - Anlık 1 KCS Kaç Dolar - KCS Yorum | KuCoin

Kucoin borsasının token’i olan KCS, borsada düşük komisyonla alım satım işlemi yapmanın yanı sıra birçok farklı avantaj içeriyor. Geçmişte Kucoin Shares olan kripto para, artık Kucoin token adı ile devam ediyor. Klasik bir borsa token’inin sunduğu tüm avantajları barındıran KCS, işlem komisyonlarında yüzde 80’e varan oranda indirim almaya yarıyor. KCS buna ek olarak, bir hisse senedi modeline sahip.

 

Hiçbir borsa token’inde olmayan bir özelliğe sahip olan KCS, Kucoin borsasının bir hissesi gibi görülebilir. Her KCS token, yatırımcılar için Kucoin’in elde ettiği kârdan pay almaya yarayan bir senet konumunda. Örnek vermek gerekirse, 1000 KCS sahibi bir yatırımcı, belli bir çeyrekte borsanın elde ettiği kâra göre, KCS başına 0,1 dolar kâr payı dağıtımı söz konusu olduğunda, 100 dolar gelir elde edebilir. Bu mantıkla, KCS bir temettü hissesi gibi görülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ev Kredisi Şartları

 

Token’in özellikleri içinde, arzının sürekli azalması da önemli bir detay. Kucoin borsası elde ettiği kârın bir kısmı ile, düzenli olarak KCS geri alımı yapıyor ve yakıyor. Arzın düzenli azalması, yatırımcılar için iyi bir detay. 1 dolarlı seviyelerden işlem görürken, 27,5 dolar zirvesini gören coin birçok yatırımcıya kazandırdı.

Ayrıca LUNC fiyat bilgisi almak ve LUNCUSDT verilerini görmek için de linkleri inceleyebilirsiniz.

Binance coin

8. Binance Coin Yakımı: Ekip BNB Paylarına Dair | Binance Blog

Popüler borsa coin’leri içinde bir diğer seçenek de Binance coin. BNB simgesi ile işlem gören Binance coin, Binance borsasında komisyon indirimi sunmasının yanı sıra, Binance Smart Chain blokzincirinde de işlem ücretlerini ödemek için tercih ediliyor. Binance coin, Kucoin token gibi arzın sürekli olarak azaldığı bir coin. Binance coin’in arzında hedef 100 milyon ve sürekli olarak, borsa tarafından yakım yapılıyor. Borsadaki ilk coin arzı, yani launchpad etkinliklerine katılmak için de kullanılan Binance coin, borsa coinleri arasında popüler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   sıfır araç fiyatları

FTX token

FTX Token veya FTT Nedir? - İlk Bitcoin Haberleri

FTX borsasının token’i olan FTT, piyasa değeri bakımından en büyük borsalar içinde yer alıyor. FTX borsası, diğer borsalardan farklı olarak vadeli işlemlere odaklanmış bir borsa. FTT simgesi ile işlem gören FTX borsasının token’i, borsada spot ve vadeli işlemlerde alınan komisyonlarda iade alma şansı sağlıyor. Buna ek olarak, coin’in diğer bir avantajı da düşük arzı nedeniyle değer kazanma potansiyeli olan coin’ler içinde gösterilmesi.

Kripto para yatırımcıları için en gözde seçenekler içinde yer alan borsa coin’lerinde, öne çıkan birçok alternatif mevcut. Yatırımcılar, borsanın popülerliği, coin’in kullanım alanlarının genişliği ve tokenomics yapısı gibi kriterleri baz alarak tercihte bulunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz