En İyi Kolajen Markası Hangisi ? 7 Kolajen Marka Önerisi

0
En İyi Kolajen Markası Hangisi ?
En İyi Kolajen Markası Hangisi ?

En iyi kolajen markası hangisi? Kıkırdak, kemik, lif ve eklemler için takviyelerden biri kolajendir. Özünde bir protein olan kolajen vücudun kendisinde en fazla yer bulan proteinlerden biridir. Son zamanlarda kozmetik alanında da kendine önemli bir yer bulan kolajen dokularımızı iyileştirir ve güçlendirir. Özellikle orta yaşlardan sonra daha sık kullanılmaya başlanan ve önerilen kolajenin 16 farklı alt türü bulunmaktadır.

En İyi Kolajen Markası Hangisi ?

Kendiniz için, en iyi kolajen markasını seçebilmeniz adına detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Bu nedenle sizlere rehber olabilmesi için, en iyi kolejen hangisi bunu bu yazıda cevap vermeye çalıştık.

Genellikle kozmetik alanlarında kullanılan kolajen çeşidi tip 1’dir. Biraz daha ileri yaşlarda eklem ağrılarıyla birlikte tip 2 kolajenler tercih edilmektedir. Tip 3 ve tip 4 kolajenler de cilt dokusu ve sindirim, solunum yolları için kullanılmaktadır.

Sizler için en iyi kolajen hangisi, hangi kolajeni almalıyım’ gibi sorular cevap vermek adına hazırladığımız bu yazıda kullanıcı yorumlarına göre yer verdik. Umarız en iyi kolajen markası hangisi olduğunu bulabilirsiniz, keyifli okumalar!

En İyi Kolajen Markası Hangisi ?
En İyi Kolajen Markası Hangisi ?

Kolajen Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolajen cildimiz ve vücudumuz için önemli bir protein olduğu için alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İlk önce kolajenin alt tiplerinden hangisini kullanmanız gerektiğine karar vermelisiniz ve araştırmalısınız.

Eğer kolajeni cilt için kullanacaksanız tip 3 ve tip 1 kolajenleri tercih etmeniz gerekir. Bu tipteki kolajenler direkt olarak cilde uygulanmaktadır. Tırnak veya saçı beslemek için bir kolajen tercih edecekseniz tip 3 kolajeni tercih etmeniz gerekir.  Tendonlar veya kas için takviye olarak kullanmak isterseniz tip 1 ve tip 3’ün karışımları olan kolajenleri tercih etmeniz gerekir. Kıkırdak ve eklem ağrınız varsa seçmeniz gereken kolajen tipi 2’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dexofen 25 Mg Ne İşe Yarar?

Kolajen tipleri ile birlikte sığır veya balık kolajeni seçeneklerinden birini de tercih edebilirsiniz.. Emilimi daha kolay bir kolajen tercih etmek isterseniz sığır kolajeni satın almanız gerekir. Tabii ki bu durumda kolajeni, ne için kullanmak istediğiniz de önemlidir. Bu nedenle vücudunuzun günlük kolajen ihtiyaçlarını ve etkilerini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

En iyi kolajen seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ve son noktalardan biri de tablet, toz veya içilebilir kolajendir. Tek kullanımlık ve kolay oldukları için daha hızlı tüketilen sıvı kolajenler sıklıkla tercih edilmektedir. Yine de sizler kendi isteğinize ve bünyenize göre kolajen tipinizi seçmeniz gerekir.

En İyi Kolajen ve Kolajen Önerileri

Evet, kolajen kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve kolajen tiplerinin neler olduğu konusunda sizlere bilgi verdik. Şimdi internet sitelerinde en çok satılan kolajen markaları hangisi, kullanıcıların önerdiği en iyi kolajen markaları neler onlara bir göz atalım. Bu yazıda, performans, fiyat ve yorumlara göre en iyi 7 kolajen çeşidini sizler için hazırladık.

En İyi Kolajen Markası Hangisi ?

  • New Essentials C Vitamini + Kolajen Serum 2’li Set
  • Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex
  • Doppelherz System Kollagen Beauty
  • Voonka Multi Collagen Powder
  • Voonka Collagen Hyaluronic Acid
  • Roox Beauty Kolajen
  • Collagen Forte Kolajen Takviyesi
En İyi Kolajen Markası Hangisi ?
En İyi Kolajen Markası Hangisi ?

Kolajenin En Önemli Sağlık Yararları Nelerdir?

Kolajenin daha iyi görünmekle birlikte pek çok sağlık yararı bulunmaktadır. Kolajen yararları şu şekildedir;

  • Saç derinizi, tırnaklarınızı ve dişlerinizi güçlendirir ve iyileştirir- Kırışıklıklar, çatlaklar ve selülitler düşük kolajenin nedeni olabilir. Daha fazla tükettiğinizde cildiniz pürüzsüz ve daha sıkı olacaktır.
  • Metabolizma ve kas kütlesini artırır – Kolajende bulunan amino asit glisin, yağsız kasları artırmaya ve glikozu enerjiye dönüştürmeye yardımcı olmaktadır. Daha fazla yağsız kas, daha hızlı metabolizma anlamına gelmektedir çünkü kas yağdan daha fazla kalori yakmaktadır. Kolajen ile birlikte C vitamini almak bu sürece yardımcı olmaktadır.
  • Kalp sağlığınızı korur – Kolajenin başka bir bileşeni, arterleri onarmaya ve yağ birikintilerini temizlemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca kan basıncını düşürdüğü gözlemlenmiştir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google’da Üst Sıralarda Yer Alma

Kolajen Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolajen alırken dikkat edilmesi gereken şeyler kadar kullanırken de dikkat etmeniz gereken huşular bulunmaktadır. Önemli bir protein kaynağı olan kolajen doğru bir şekilde kullanılmadığında problem yaratabilmektedir. Bu nedenle önerilen bir şekilde ve doğru biçimde kullanılması oldukça önemlidir.

İlk önce gebeyseniz veya emzirme dönemindeyseniz kolajen kullanmamanız gerekir. Daha önce bu noktada bir çalışma gerçekleştirilmediği için yan etkileri kesin olarak bilinmemektedir. Ayrıca kolajen sağlıklı beslenme yerine kullanılmamalıdır. Normal öğünlerde takviye olarak kullanılması gerekir. Kolajen kullanıyorsunuz diye öğün atlamamalı veya daha az yememelisiniz.

Son olarak kullanım durumunda alerjik reaksiyonlar gösteriyorsanız hemen kullanmayı bırakmalısımız ve doktorunuza danışmanız gerekir. Kolajen kullanımları sırasında düzenli spor ve dengeli beslenmelisiniz. Bu aktiviteler kolajenin etkisini daha da arttırmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz