Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacaktı: İhbar suikasti önledi!

0
26

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için bir suikast yapılacağı duyumlarını alan İçişleri bakanlığı, İmamoğlu’nun şahsi koruma takımını uyardı. Bununla birlikte İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği tarafından ek korumalar temin edildi. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Ekrem İmamoğluna düzenlenecek olan suikastin önlenmesi hakkında bilgi vereceğiz.

EGM: SUİKASTÇİ YAKALANMASI KESİNLİKLE SÖZ KONU DEĞİL

Suikasti düzenleyecek olan militanların yakalanma haberleri üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü şöyle bir açıklama yaptı;

“Bazı basın yayın organlarında yer alan “İMAMOĞLU’NA yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.

Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türk-İş Genel Başkanı, Asgari Ücret İçin Bekledikleri Rakamı Açıkladı

Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir.

PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.”

İBB: HASSASİYET DAHA FAZLA ARTIRILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, resmi sosyal medya hesapları üzerinden şu açıklamalarda bulundu;

“23 Kasım 2020 tarihinde resmi makamlarca bir terör örgütüne yönelik istihbari faaliyetlerde, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na yönelik eylem talimatı verildiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır.

Bilgi dahilinde mevcut önlemler korunmuş ve hassasiyet artırılmıştır.

Tarafımızda herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değildir.

Başkanımızın açık kaynaklarda görüleceği üzere rutin programları ihbar tarihinden beri sürmektedir.”

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU DA AÇIKLAMA YAPTI

“Zaman zaman siyasi kişilikler veya dönemin çok popüler insanları ya da devlette görev yapan kilit noktalarda görev yapanlarla ilgili olarak istihbari bilgiler ulaşır bize.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İMECE 2021 Yer Gözlem Uydusu Seneye Fırlatılacak

Bu ya açık istihbarat kaynaklarından elde edilir ya da terör örgütlerinin veya bu eylemleri yapacak grupların teknik takipleri sırasında elde edilir veya operasyonlardan sonra yapılan sorgulamalarda buna benzer duyumlar alınır ve bu istihbaratlar titiz bir şekilde değerlendirilir ve derecelendirilir.

Ve gerekirse o kişiyi koruyan koruma polislerine bildirilir, Koruma Şube Müdürlükleri ve istihbarat birimlerimiz tarafından. Ve onların daha dikkatli olmaları konusunda bazı bilgiler paylaşılır. Gerekirse bu ekipler takviye edilir.

Tabi bu arada derecelendirilmeye göre operasyonlar yapılır ve böylece bu girişimler tesirsiz hale getirilir ve böyle bir tehlike bertaraf edilir. Ama bunlar açıklanmaz.”

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz