Ehliyet ile kimlik birleşecek; Tarih açıklandı!

0
928
ehliyet

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu yazıda sizlere ehliyet ve kimlik kartlarının birleşmesi ve tarihi hakkında bilgi vereceğiz.

Ehliyet ve kimliklerin yenilenmesi ile birlikte, ikisinin tek bir kimlikte toplanması birçok kişi tarafından talep edilmişti. Bu taleplerin sonucunda da ehliyet ve kimliğin birleşeceğinin ve bu sayede iki farklı kart taşıma gerekliliğinin kaldırılacağı açıklanmıştı. Bugün ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yeni kart projesinin başlangıç tarihini duyuruldu.

Çipli kimliklere ehliyet eklenecek!

ehliyet

Ehliyetlerin çipli kimlik kartlarına Cuma gününden itibaren yükleneceğini söyleyen Süleyman Soylu konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Cuma gününden itibaren Allah nasip ederse başlatıyoruz. Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Toyota'dan Apple'a uyarı geldi: "Otomobil üretmek kolay iş değil!"

Bizim polislerimiz de denetleme yaparken ‘ehliyetin yoksa sana ceza yazarım‘ demeyecek. Cebimizde artık çok kart olmayacak. Becerebilirsek e-imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız. İçerisinde parmak izinin olduğu, biyometrik resimlerin olduğu bir kartı sağlayacak yüksek kabiliyete sahibiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz