Dünyanın En Çok Hasılat Yapan Mükemmel Filmleri

0
128
Dünyanın En Çok Hasılat Yapan Mükemmel Filmleri

Geçirdiğimiz her yılda binlerce film vizyona giriyor. Vizyona giren bu filmlerin her birinin konusu ise birbirinden farklı. Yani her yıl binlerce çeşit konuyu bize anlatan filmlerle karşılaşıyoruz. Bu filmlerin arasından kimisi daha da öne çıkarak yüksek hasılat yaparken, kimisi ise çok başarılı bir hasılat oranı yakalayamıyor.

Dünyanın En Çok Hasılat Yapan Mükemmel Filmleri

Zaten eğer bir film gerçekten başarılıysa, özellikle de günümüzde pek hasılat yapmama imkanı yok. Zira twitter gibi sosyal mecralarda filmin gündem olması çok olası bir ihtimal. Bu sebepten dolayı en çok hasılat yapan filmler listesine giren filmler, başarılı ve izlemesi keyifli filmlerdir. İşte biz de Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere dünyanın en çok hasılat yapan mükemmel filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Karlar Ülkesi

Dünyanın En Çok Hasılat Yapan Mükemmel Filmleri

Karlar Ülkesi Krallığı, Karlar Kraliçesi tarafından lanetleniyor. Bu lanetin ardından da krallık, ebediyen sürecek bir kışa maruz kalıyor. Sonrasında ise Bu krallıkta yaşamını sürdüren ve herkesin iyiliğini isteyen Anna, Karlar Kraliçesi’ne ulaşıp bu laneti sona erdirmesini sağlamak ister.

Anna’ya bu yolculukta arkadaşlık eden karakter ise usta bir dağcı olan Kristoff karakteridir. Karlar Kraliçesi’ne ulaşmak için dağın üzerinde yolculuk yapıp, yaratık ve büyülere karşı savaşarak büyük bir mücadele gösterirler. Zamanla yarışmaları da yolculuğu bir hayli zorlu yapan hususlardan biridir.

Yapılan hasılat: $1.287.000.000

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

J.K Rowling’in yazmış olduğu Harry Potter kitap serisinin sekizinci ve son filmi olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2, dünyanın en çok sevilen filmleri arasında girmeyi başarmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Biyolojik Yaş Ölçebilen Göz Tarayıcı Geliştirildi

Filmde Lord Voldemort’un ruh parçacıklarının bazılarını bulup yok etmiş olan Harry, Ron ve Hermione üçlüsü, Dumbledore’un vermiş olduğu görevi yerine getirmek için Ölüm Yiyenler ile bir ölüm kalım savaşına gireceklerdir.

Yapılan hasılat: $1,341,511,219

Yenilmezler: Ultron Çağı

En çok hasılat yapan film serileri listesine adını kazımış olan film serisi Yenilmezler’in Ultron Çağı filminde sıra. İlk filmlerinde oldukça başarılı sonuçlar elde etmiş olan yapım ekibi, bu filme tüm kahramanları ekliyor. Önceki filmde olan kahramanların yanı sıra kahramanlar ekibine Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow’da dahil oluyor ve düşmanlara karşı amansız mücadele başlıyor.

Önceki filme göre daha aksiyonlu geçeceği söylenen filmde, tüm kahramanların kişisel yaşamı ve aralarında bulunan ilişkiye değineleceği de söyleniyor. Iron Man, barışı sağlamak için bekletilmiş olan sistemi yeniden aktif etmek ister fakat işler pek umduğu gibi gitmez.

Ardından ise tüm süper kahramanlar toplanır ve Ultron lakaplı James Spader’ın insanoğlunun soyunu tüketmek için yaptığı korkunç planlarla amansız bir mücadeleye girişir. İzleyenlerin oldukça beğendiği ve IMDb üzerinde 7,3 puan alan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Yapılan hasılat: $1,518,812,988

Hızlı ve Öfkeli 7

Hız, tutku, mükemmel arabalar, soygun, dostluk, ihanet ve sadakat kavramlarının birleştiği film serisinin yedinci bölümü olan bu Hızlı ve Öfkeli 7, hayranları tarafından oldukça beğenilen bir film oldu. Bu filmde Hızlı ve Öfkeli ekibi, ABD hükümeti için yaptırılmış olan bir takip cihazını ele geçirmek zorunda kalır. Böylece aksiyon ve hızı dolu macera başlamış olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Yapılan hasılat: $1,516,045,911

Jurassic World

Kosta Rika’nın yakınlarında bulunan Pasifik kıyıları üzerine kurulmuş olan Isla Nublar adasında geçen film, oldukça sevildi ve büyük hasılat rakamlarına ulaştı. John Hammond’ın tasarlamış olduğu alışılmadık park projesi ilk başta sadece düşünce olarak oluşturuldu. Yıllar sonra ise hayata geçen projede tam bir dinazor temalı park oluşur.

Park ilk başta yüksek ziyaretçi sayısına ulaşıyor olsa da yavaş yavaş düşüşe geçtiğinden dolayı kapanma riskiyle karşı karşıya kalır. Bununla birlikte de parkın sahibi olan Simon Masrani, yeni bir dinazor türü yaratmaya karar verir. Bu plan daha sonra ada sakinlerinin hayatını ellerinden alacak kadar ciddi boyutlara ulaşır.

Yapılan hasılat: $1,671,713,208

Titanik

Dünyanın en çok bilinen facialarından biri olan Titanik faicasını konu alan ve usta yönetmen James Cameron tarafından çekilen Titanik, neredeyse herkesin bildiği bir filmdir. Bu filmde dünyanın en büyük gemisi olarak üretilmiş Titanik’in içindeki Jack adlı genç ressam ile Rose adlı genç kızın yaşadığı aşk anlatılır. Kız çok zengindir ve erkek ise tam anlamıyla fakirdir.

Doğa ise günden güne insanoğluna bir ders vermek için sabırsızlıkla beklemektedir. Bu iki aşığın sonu ise tam olarak Titanik’in 10 Nisan 1912’de, iki saat kırk dakika süren çabaya karşı sonunda suya gömülmesine yol açan buz dağına çarpışması ile gelecektir.

Yapılan hasılat: $2,187,463,944

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz