Dragon Age İnquisition İnceleme

0
136
dragon-age-inceleme
Dragon Age Inquisition İnceleme

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Dragon Age İnquisition İnceleme yapacağız. Oyun hakkındaki detayları yazımızdan görebilirsiniz.

2014 yıllarında Dragon Age severlerle buluşan Dragon Age İnquisition oyunu büyük evreni ile herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Oyun ilk olarak karakter ve ırk seçimiyle başlıyor. Elinde bulunan haritalar sizlere görevlerinizi yerine getirme hususunda yardımcı oluyor.

Bir maceradan bir maceraya koşmayı sevenler için Dragon Age İnquisition harika bir eğlence alanı olacaktır. Yan görevleri tamamladıkça aslında evrenin ne kadar büyük olduğunu anlayacaksınız. Çünkü tonlarca mekan ve içerik sizleri bekliyor olacak.

Dragon Age İnquisition’dan Önce

Dragon Age serisi ilk olarak Dragon Age: Origins ile başlamıştır. Bu oyun kuşkusuz Dragon Age severlerin temelini oluşturmuştu. Ardından Dragon Age 2 geldi ve beklenenin biraz altında kaldı. 2. Serinin aksiyon temelli olması hayranları arasında eleştiriye sebep olmuştu. Yapımcı firma asıl bekleneni ve yapılması gerekeni Dragon Age İnquisiton serisinde yapmıştır.

Dragon Age İnquisition Nasıl Oynanır?

Oyun başlarken birçok farklı çeşit tiplerden kendinize bir karakter oluşturup ırkınızı belirliyorsunuz. Bu durum tüm RPG’lerde olanla aynıdır. Irk seçimi oyunun en can alıcı noktalarından biridir. Elf, cüce, insan ve Qunari ırklarından birini seçerek o ırkın özelliklerine bürünüyorsunuz.

inquisition-inceleme
Dragon Age Inquisition Nasıl Oynanır?

Karaterler 3 ayrı role bürünebiliyor. Bu roller: Mage, Rouge ve Warrior. Rogue’ler hem yakın dövüşçü olabiliyor hem de okçu olabiliyor. Warrior sınıfı ise hem ağır silah kullanabiliyor hem de kalkan kullanabiliyor. Mage ise büyü sınıfını temsil ediyor. Yetenekleriniz seçtiğiniz sınıflara uygun olarak gelişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei, P10 Serisi İçin 4.07 GB’lık Bir Güncelleme Yaptı

Oyunun en özel yanlarından biri yetenek ağaçlarında bulunan esnekliktir. Üç rolden birini oynuyorsunuz ama her sınıfın dört ayrı özel alanı bulunuyor. Bu özelliklere istediğiniz anda geçiş yaparak yetenek ağaçlarınıza yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz. Yani bir örnek vermek gerekirse, Rouge’ler hem uzak hem yakın dövüşerek rakiplerine meydan okuyabilir.

Dragon Age İnquisition Karakter Yaratma

Karakter yaratma kısmında uzunca vakit kaybedebilirsiniz. O kadar gerçekçi ve çeşitli tipler var ki karakterin tüm yüz şeklini istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. Karakterin ufak detaylarını oyun içerisinde çok fazla göremeseniz de karakteri yaratırken tüm detayları ayarlayabiliyorsunuz. Bu durumu ancak yaşayarak deneyimleyebilirsiniz. Her ne kadar yazılanları okusanız da oyunu görmeden anlayabilmeniz imkansız. Bu yüzden oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Seçilmiş Kişi Sizsiniz

Oyun başlarken gökyüzündeki yarıklardan şeytan gibi yaratıklar Dünya’ya iniş yapıyor ve bu yarıkların birinden de siz Dünya’ya giriş yapıyorsunuz. Sizin kim olduğunuzu merak eden şüpheci gözler durumu araştırıyorken kendinizi bir Engizisyon’a katılırken buluyorsunuz. Bizim görevimiz ise Engizisyon ajanı olmak.

Bu davayı haklı kılabilecek deliller, ittifaklar toplamak olacak. Sizin alacağınız bir karar gelecekte olacakları etkileyeceği için iyi düşünerek kararlar vermeniz gerekiyor. Konunun odak noktasında politika yer alıyor diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Piyasayı süpürecek: realme 7 ve realme 7 Pro sonunda tanıtıldı!
dragon-age
Dragon Age Oyunu

Politik Düşünün

Etrafınızdaki karakterler gerçekte yaşıyor gibiler ve davanıza katılmak için hepsinin ayrı bir sebebi var. Bu yüzden iki taraf arasında dengeyi çok iyi tutturmak gerekiyor. Söyleyeceğiniz her söz sizin geleceğiniz demek. Kimin ölü kimin hayatta kalacağına karar vererek ittifaklarınızı oluşturuyorsunuz. Verdiğiniz her karardan siz sorumlusunuz. Bu durumda gerilimin iki kat artmasına sebep oluyor. Oyundaki düşmanlarınızı iyi belirlemeniz gerekiyor. Dünyaya inen şeytanlar dışında başka düşmanlarınız olduğunu da unutmayın.

Tapınakçı ve büyücüler de bulunduğunuz topraklarda sürekli bir çatışma halinde bulunuyorlar. Yanlış denge kurmanız veya seçim yapmanız tapınakçıların veya büyücülerin desteğini kaybetmenize sebep olur. Bu yüzden doğru karar vermek çok önemlidir.

İki Oyunun Karışımı

Dragon Age Origins ve Dragon Age 2 serilerinin karışımı olarak nitelendirebileceğimiz Dragon Age İnquisition, gerçekten en iyisi olmuş diyebiliriz. Çünkü iki oyunun da en iyi yönleri bu oyunda harmanlanarak bir araya gelmiş durumda. İlk olarak ekibinizi kurarken yanınıza 3 kişi almanız gerekiyor ve bu üç kişiyi doğru seçmeniz de çok önemli.

Ekibinizin ilişkisi bir sonraki görevlerinizde çok önemli olacak. Oyunun amaçlarından biri de gökyüzü yarıklarının mühürlenmesi. Buradan şeytani yaratıkların Dünya’ya indiğini belirtmiştik. Bunun için de elinizde bulunan damgayı kullanacaksınız. Bu durum sizi ve dünyayı beladan kurtaracak.

Elinizde bulunan harita ile de yönünüzü bularak diğer görevlerinize doğru ilerliyorsunuz. Macera severlerin hiç sıkılmadan oynayabileceği bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz