Çin Aşısı Yarın Sabah Türkiye’de Olacak

0
16
Çin Aşısı Yarın Sabah Türkiye'de Olacak
Çin Aşısı Yarın Sabah Türkiye'de Olacak

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Çin Aşısı Yarın Sabah Türkiye’de Olacak hakkında bilgiler vereceğiz.

Türk Hava Yolları, Çin’de üretilen koronavirüs aşılarını ülkemize getirmek için havalanıyor. Bugün akşam saatlerinde Çin’e ulaşacak olan TK 6175 sefer sayılı uçak, 3 milyon doz koronavirüs aşısını Türkiye’ye getirecek. Herhangi bir rötar durumu olmaz ise aşılar, yarın sabah saat 6 sularında Türkiye’ye inecek.

Türkiye’nin Çin’li Sinovac firmasından aldığı koronavirüs aşıları yarın sabah Türk Hava Yolları’na ait kargo uçağıyla İstanbul’a geliyor. 3 milyon doz koronavirüs aşısı sabah saat 06.10’da İstanbul’da olacak

Yapılan açıklamalara göre Boeing 777 tipi uçak, Sinovac Biotech tarafından üretilen aşıları, yarın sabah 06:10’da Türkiye’ye getirmiş olacak. Önce İstanbul Havalimanı’na getirilecek koronavirüs aşıları, başka bir seferle de İstanbul’dan Ankara’ya taşınacak. İkinci uçuş da yine Türk Hava Yolları tarafından üstlenilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilim İnsanlarından Önemli Açıklama- Yaşanamayacak Ülkeler
Çin Aşısı Yarın Sabah Türkiye'de Olacak
Çin Aşısı Yarın Sabah Türkiye’de Olacak

İlk Partide 3 milyon Doz Aşı Gelecek

THY’nin yaptığı açıklamalara göre koronavirüs aşısı, ilk etapta 3 milyon doz gelecek. 17 konteyner halinde gelecek olan bu parti, son olmayacak. Şubat ayına kadar Türkiye, 50 milyon doz aşıyla buluşmuş olacak. Bu da toplamda 25 milyon vatandaşın şubat ayı içinde aşılanmış olabileceği anlamına geliyor.

Aslına bakacak olursak Çin’de üretilen koronavirüs aşısı, Türkiye’ye aralık ayı başında gelecekti. Ancak her ne oldu ise süreç uzadı. Üstelik Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada sürecin biraz daha uzayacağını, bunun nedenininse Pekin gümrüğünde görülen enfeksiyon artışı olduğunu söylemişti. Görünen o ki sorunlar çözüldü ve aşılar, Türkiye’ye gelmek için artık hazır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz