Çift Kamera Snapchat Özelliği Nasıl Kullanılır?

0
Çift Kamera Snapchat Özelliği Nasıl Kullanılır
Çift Kamera Snapchat Özelliği Nasıl Kullanılır

Bu yazımızda sizlere Dual Camera Snapchat’i nasıl kullanacağınızı öğretmeye çalışacağız. iOS için Snapchat uygulamasının en son güncellemesi, uygulamanın ana kamera araç çubuğuna yeni bir “Çift Kamera” seçeneği getirdi. Bu özellik, kullanıcıların telefonlarının ön ve arka kameralarını kullanarak aynı anda fotoğraf ve video çekmesine olanak tanıdığı için kendini açıklayıcı niteliktedir. Snapchat’in açıkladığı gibi kullanıcılar, kamera ekranını açıp araç çubuğunun sağ tarafında yer alan, üst üste yerleştirilmiş iki kamera gibi görünen çift kamera simgesine dokunarak seçeneği seçebilirler.

Snapchat, “Çift Kamera” özelliğini uygulamanın ana kamera araç çubuğunun önüne ve ortasına getiriyor. Bugünden itibaren bu özellik, iOS kullanıcıları için iPhone XS/XR veya sonraki modellerde kullanılabilecek ve Android uyumluluğu önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. Adından da anlaşılacağı gibi Dual Camera, Snapchat kullanıcılarının telefonlarının ön ve arka kameralarını kullanarak aynı anda fotoğraf ve video çekmelerine olanak tanıyor. Aşağıda Çift Kamera Snapchat Özelliğini kullanma adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter, COVID-19 aşısı ile ilgili yanlış bilgilendirme yapanlara ceza uygulayacak

Çift Kamera Snapchat Özelliğine Nasıl Erişilir ve Kullanılır?

Çift Kamera Moduna Nasıl Erişilir?

Snapchat’inizi açın, sağ üst araç çubuğunda beşinci simge olarak bir kamera simgesi görünecektir. Çift Kamerayı açmak için üzerine tıklayın. Bir açılır pencere size dört seçenek sunar:

  • Dikey
  • Yatay
  • Fotoğraf içinde fotoğraf
  • Kesmek
Çift Kamera Snapchat Özelliği
Çift Kamera Snapchat Özelliği

Çift Kamera ile Fotoğraf ve Video Nasıl Çekilir?

Şimdi dört farklı düzeniniz varsa, birini seçin ve çekime hazırsınız. Perspektifleri tersine çevirmek için ekrana iki kez dokunun. Yeşil ekran görevi görmek için Snapchat’in Lens teknolojisini kullanan Cutout dışındaki tüm ayarlarda kameraları çevirebilirsiniz.

Fotoğraf çekmek için kameraya dokunun veya video kaydetmek için basılı tutun. Ahizesiz kayıt yapmak için parmağınızı sola kaydırarak da kilitleyebilirsiniz. Fotoğrafınızı ve videonuzu çektikten sonra sıra filtreler, çıkartmalar, müzik ve metin kullanarak son işleme ile yaratıcılığınızı ortaya koymaya gelir. AR lensleri, başlangıçta çift kamerayla çalışmayacak, ancak Snap’inizi kişiselleştirmenin birçok yolu var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Otomobillerde Otomatik Acil Fren Sistemi Nasıl Çalışır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz