Cep Telefonunuzda Oynayabileceğiniz En İyi Kart Oyunları

0
76
en iyi kart oyunları
en iyi kart oyunları

Cep Telefonları İçin En İyi Kart Oyunları

Cep telefonunuzu kullanarak tek bir web sitesi üzerinden yüzlerce farklı oyuna ulaşmak istiyorsanız çok fazla uğraşmanıza gerek yok: Hemen şimdi League of Slots sitesini ziyaret ederek oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak mobil kart oyunu gibi niş sayılabilecek bir kategori ile ilgileniyorsanız, seçenekleriniz biraz daha kısıtlı olabilir. Size yardımcı olmak için, şu anda mobil platformlarda (iOS & Android) en popüler olan üç kart oyununu seçtik ve aşağıda onlardan ne beklemeniz gerektiğini izah ediyoruz.

Hearthstone

Hearthstone:Amazon.com:Appstore for Android

Blizzard tarafından geliştirilen Hearthstone yeni bir oyun değil, ancak buna rağmen uzun zamandır en iyi kart oyunları listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Oyuna her biri kendine özel güçleri olan Warcraft kahramanlarından birini seçerek başlıyorsunuz. Seçtiğiniz kahraman, hem sahip olduğunuz kart türlerini (ve dolayısıyla stratejileri) tanımlıyor, hem de savaş sırasında avatarınız olarak kullanılıyor. Ne yazık ki, nadir ve güçlü kahramanlar için gerçek para ile ödeme yapmanız gerekiyor, ancak bu artık hemen her oyunda olan bir şey.
Oyunun amacı oldukça basit: Can puanlarını tüketerek rakibinizi yenmek.

Bunu, destenizdeki kartları akıllıca kullanarak ve büyülerle saldırarak yapıyorsunuz. Savaşırken yaptığınız her eylemin mana kristalleriyle ölçülen belirli bir maliyeti var. Savaşlara bir mana kristali ile başlıyor ve her turda harcayabileceğiniz ek bir kristal kazanıyorsunuz. Bir turda harcadığınız tüm kristaller bir sonraki turda yenileniyor. Magic: The Gathering oynadıysanız, bu sistem oldukça tanıdık gelecektir.

Kartlarınızın etkileri ve bonusları birbirinden farklı. Bazı kartlar, arenaya koyuldukları anda saldırıyor. Bazıları ise bunu ancak belirli bir koşul gerçekleştiğinde yapabiliyorlar. Her kahramanın ayrıca iki mana kristali karşılığında kullanabileceği benzersiz bir yeteneği de bulunuyor. Kahramanın yeteneği, özel kartlarıyla birlikte her deste için stratejiler oluşturmaya yardımcı oluyor, ancak sadece ona güvenemezsiniz: Arenadaki kartları okumayı da öğrenmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Meta, ChatGPT rakibi Llama 2'yi Ücretsiz olarak kullanıma sunuyor

Blizzard, piyasaya sürülmesinden bu yana Hearthstone için düzenli olarak yeni genişletme paketleri çıkardı. Her biri oyuna yeni kartlar, kart arkaları ve benzersiz yetenekler ile belirli bir tema ekledi. Düzenli olarak güncellenen ve gelişen bu oyunun her deneyim seviyesi için uygun olacağını düşünüyoruz.

The Elder Scrolls: Legends

The Elder Scrolls: Legends - Apps on Google Play

Dire Wolf Digital ve Bethesda iş birliği ile geliştirilen bu oyun, deste oluşturmaya daha fazla odaklanıyor ve bunu yaparken kart niteliklerini dikkate almanızı istiyor. Legends, kartlarını beş farklı niteliğe göre ayırmış durumda: Güç, Zekâ, İrade, Çeviklik ve Dayanıklılık. Bu niteliklerin ne anlama geldiğini isimlerinden de anlayabilirsiniz. Legends’da bir deste oluştururken iki nitelik seçmeniz isteniyor ve buna göre bir sınıf da elde ediyorsunuz. Örneğin Güç ve Dayanıklılık size bir Savaşçı destesi, Dayanıklılık ve İrade Spellsword veriyor.

Desteler 50-70 kart arasında değişebiliyor, bu nedenle deste oluşturma konusunda daha fazla esneklik olduğunu söyleyebiliriz. Legends oyununda deste yaratmak en azından Hearthstone’a kıyasla daha keyifli zira daha çok özgürlük elde edebiliyorsunuz.

Bazı kombinasyonlar elbette diğerlerinden daha iyi ve isterseniz sadece onlara odaklanabilirsiniz, ancak kendi kombinasyonlarınızı oluşturmak çok eğlenceli ve mutlaka denemelisiniz. Niteliklere ek olarak, Legends ayrıca Elder Scrolls’tan ilham alan on ırktan (Argonian, Dark Elf, Nord, Orc, vs.) birini seçmenize izin veriyor. Her ırk iki niteliğe ve bir uzmanlığa karşılık geliyor. Örneğin, Kara Elfler Zekâ ve Yetenek nitelikleriyle Last Gasp uzmanlığına sahip. Irk seçiminiz, sizi belirli oyun tarzlarına da yönlendiriyor.

Oyunda ilerledikçe ödül olarak yeni kartlar alıyorsunuz ve bir kartı nasıl geliştireceğiniz konusunda genellikle iki seçeneğiniz oluyor. Bu da, kendi tarzınıza uygun bir gelişim için daha fazla özgürlük elde etmenizi de sağlıyor. Oyunda ayrıca Hearthstone’daki kadar RNG bulunmuyor, yani şanstan ziyade stratejilere odaklanmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni İphone Emojileri

Gwent

GWENT: The Witcher Card Game

CD Projekt Red tarafından geliştirilen Gwent: The Witcher Card Game, ünlü RPG serisi The Witcher evreninde geçiyor. Gwent de deste inşasına odaklanan bir kart oyunu. Her kart, The Witcher evrenindeki karakterlerden, canavarlardan ve konumlardan ilham alıyor. Her deste, büyü yapabilen bir lidere sahip ve tüm desteler Monsters, Skellige, Nilfgaard, Northern Realms ve Scoia’Tael gibi tematik seçimlerle farklılaşıyor.

Bu sadece görsel bir fark değil. Örneğin, Monsters destesini tercih etmek, her yeni kartın savaş alanına önceden yerleştirdiğiniz kartları etkilemesini sağlayacak ve amacınız rakibinizi güç üstünlüğünü kullanarak hızlı bir şekilde yenmek olacak. Yani deste seçimi, oyun tarzınızı da belirliyor.
Kazandığınız her savaş için yeni kartlarla dolu bir fıçı alıyorsunuz. Ödüller arasında kartlarınızı ve destelerinizi güçlendirmek için kullanabileceğiniz materyaller de bulunuyor.

Gwent: The Witcher Card Game, her maç için sizi çevrimiçi bir rakiple karşı karşıya getiriyor. Yani çevrimdışı oyun yok, bilgisayara karşı oynamak mümkün değil. Ne yazık ki bazen sunucu problemleri nedeniyle çevrimiçi bir maç bulmak veya maça bağlı kalmak sorun olabiliyor. Aynı nedenle, maçlar kısa da sürmüyor: 30 dakika sürebilen maçlara hazır olmanızı öneririz.

Oyunda üç oynanabilir mod bulunuyor. Klasik mod, normal kurallarla oynanan birebir maçlar. Üç tanesini değiştirme hakkıyla oyunculara on kart dağıtılıyor ve 3 maçtan 2 tanesini kazanan karşılaşmayı da kazanmış sayılıyor. Diğer iki mod ise oyuncu 10. seviyeye ulaştığında açılıyor. Bunların ilki “sezon”, ikincisi de “arena” modu: Bunlar, birebir maçların bazı kısıtlayıcı kurallarını ortadan kaldırıyor.
Bu farklı modlara ek olarak, daha fazla özelleştirme seçeneği ve ödül kazanmak için tamamlayabileceğiniz görevler ve sözleşmeler bulunuyor. Yani sadece destenizi değil, oyun ekranında gördüğünüz hemen her şeyi değiştirebilirsiniz. Bu da, oyunda daima peşine düşecek bir hedef bulabilmenizi sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz