Bitcoin rekor kırmaya devam ediyor: 1 Bitcoin 121 bin TL oldu!

0
12

“Kripto” para birimini hayatımızın içine dahil eden ve son yıllarda oldukça yüksek seviyelerde karşılığı olan Bitcoin, şu anki kur itibariyle tam olarak 121 bin TL’yi geçiyor. Bu aşırı yükselişin sebebi ise haberimizde. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Bitcoin’in 121 bin TL’ye kadar ulaşması hakkında bilgi vereceğiz.

Geçtiğimiz 2013 yılında 1.000 dolar değerinde olan Bitcoin, 2017 yılı itibariyle oldukça yükselme gösterdi ve 20 bin dolara oldukça yaklaştı. Herkes kripto para biriminin 20 bin dolar olmasını beklerken, sert bir düşüş ile birlikte 8 bin dolar seviyesine iniş yaptı. Bu sert inişin ardından tekrar 10 bin dolar üstüne çıkan Bitcoin, şu anda 16 bin doları geride bırakmış şekilde yükselmeye devam ediyor. Bu sebeple güncel döviz kurunu da hesaba katarsak, şu anki verilerle 1 Bitcoin 121 bin TL olmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Madeleb Kremi Ne İşe Yarar ?

Bitcoin Nedir?

2008 krizinden sonraki tarihte Satoshi Nakamoto adında kişi veya grup, uçtan uca elektronik ödeme sistemi olarak adlandırılan Bitcoin için bir teknik makale yayınladılar. Yayınlanan bu makale ile birlikte Bitcoin’in merkezleştirilmeden uzak ve üçüncü bir kişinin müdahil olamayacağı bir para birimi olarak herkes tarafından bilinir oldu. 2009 yılında ise halka açık ağ olarak sunuldu.

Bitcoin üzerinden yapılan işlemler takip edilemediği için oldukça değerlendi. Çünkü dağıtık yapıya sahip bu para birimi üzerinden yapılan işlemler belirli ancak kimin bu işlemleri yaptığı belli değil. Ayrıca yapılan işlemler geri döndürülemiyor ve değiştirilemiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz