Binance Coin (BNB) Altcoin Piyasası İçin Bir Örnek Mi?

0
binance
binance

 

 

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası olan Binance’in kripto para birimi Binance Coin (BNB) hakkında bir yazı kaleme aldı.

Binance Coin Fiyatı

Kripto para borsası Binance bir süredir düzenleyici ortamdaki netsizlikle uğraşıyor ve bu durum Binance Coin (BNB) fiyatını baskılıyor olabilir. Ancak yine de piyasa değerine bakıldığında kripto para biriminin güçlü olduğu söylenebilir. 37,1 milyar dolar piyasa değerine sahip olan BNB, en büyük beşinci kripto para konumunda bulunuyor. Bunlara ek olarak BNB fiyatı yazının kaleme alındığı sırada 241 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin yorumlarına göre Binance Coin için şu anda 261 dolar direnç olarak işlem görürken 231 dolar destek olarak işlem görüyor. Ayrıca analistler 250 doların da şu anda BNB fiyatında önemlin bir dönüm noktasına işaret edebileceğini düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zam Asgari Ücrete Ne Kadar Etki Edecek

Binance Coin Yükselecek Mi?

Birer kripto para haber siteleri olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi piyasanın popüler isimlerinden Nicholas Merten, altcoin’lerin sürekli bir düzeltme hareketi için hazır göründüğünü dile getirdi. Merten konuyla ilgili olarak, “Altcoinler şu anda sürekli bir geri çekilmeye hazır gibi görünmekle kalmıyor.” sözlerini kullandı ve piyasada düzeltmenin devam edebileceğini dile getirdi.

Öte yandan Binance Coin’i ele alan Nicholas Merten, BNB fiyat hareketinin altcoin piyasasının geneli için sırada ne olduğunu ortaya çıkarabileceğini belirtti. Kripto para analistine göre BNB, piyasa değeri açısından 30 milyar dolar seviyesine tutunamazsa derin bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir.

Buna ek olarak Merten’e göre Binance Coin, 2017’den beri tuttuğu bu uzun vadeli trend çizgisini kırdı ve bu bir geri çekilme sinyali olabilir. Ancak piyasa değerinin 30 milyar dolar üzerinde kalması BNB için artış sinyali olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Berat Albayrak Kimdir

Dolayısıyla Merten de şu anda piyasada bir belirsizlik olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. Bu belirsizliğin yerini yükselişe bırakması için ise öncelikle lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçmesi gerekecek. Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 29.800 dolar üzerinde işlem görüyor. Ancak BTC’nin öncelikle 30.000 dolarda oluşan direnci kırması ve sonrasında 32.000 dolar üzerine çıkması gerekiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz