Arveles Ne İşe Yarar

1
arveles-ilac-kullanimi-nasıl-yapiliyor

Arveles, kendi ilacının içerisinde bulunan etken maddesi deksketoprofen olarak bilinen NSAİİ grubu bir ağrı kesicidir. Kutusunun içerisinde tablet ve ampul formları bulunmaktadır. Tablet formu, osteoartrit, romatoid, artrit ve ankilozan spondilit gibi kas-iskelet sistemlerinin ağrıları, adet ağrısı, dış ağrısı gibi kısa süreleri ağrıların tedavilerinde kullanılmaktadır. İlacın bir diğer formu olan apmul ise daha çok ameliyat sonrasında oluşan şiddetli ağrıların önüne geçmek için kullanılmaktadır.

Bu ilaç hakkında bilmeniz gereken önemli noktalardan biri uzun süreli kullanım için uygun olmayan bir ilaç olmasıdır. Yan etkilerde oluşacak birçok ağrıyı en aza indirebilmek için etkili olan ilaç en aza indirebilmek için etkili olduğu en düşük dozda kullanılmak ve ağrı azaldığı anda ilacın kullanımı bırakılmalıdır.

arveles-ilac-kullanimi
arveles-ilac-kullanimi

Arveles’in Kullanıldığı Yerler

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi kullanım tarzlarında farklı durumlar yatmaktadır. Tablet formu olarak kullanılan ilacın içerisinde; “kas-iskelet sistemi ağrıları ( osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit) adet dönemi ağrıları ve diş ağrısı gibi kısa süreli ağrılarda tedavide kullanılan form bilinmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Siyah Pirinç Nedir, Faydaları, Kalori ve Besin Değerleri

Ameliyat sonrası ağrı, şiddetli böbrek ağrısı ve bel ağrısı gibi orta veya şiddetli ağrıların tedavilerinde kullanılmaktadır.

Arveles Nasıl Kullanılır ?

Arveles ampul formu, damar içerisinde ve ya kas içerisinde enjekte edilebilen bir ilaçtır. Bu ilacı kullanırken mutlaka sağlık personelinden destek almanız gerekmektedir. Kasınız içerisinde ilaç çözeltisi yavaş yavaş enjekte edilmektedir. Damar içerisinde ise çözelti aseptik olarak seyreltilerek 10-30 dakika süren yavaş bir işlemle uygulanmaktadır. Konsantre çözelti en az 15 saniye sürecek şekilde yavaş bir şekilde vücudunuzdaki damara enjekte edilmektedir.

1 YORUM

  1. Kerem bey bu güzel bilgiler için sağolun. bu ilaç benim hayatımı kurtarmıştı. Diş ağrısı çektiğim dönemlerde hayat kurtarıcım olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz