Araştırmacıların Harika Buluşu: Kağıttan Klavye Yapmak Artık Çok Kolay!

0
61
kagittan-klavye-yapimi
Araştırmacıların Harika Buluşu! Klavye Yapmak Artık Çok Kolay!

Merhaba Teknoloji Haberleri- Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere kağıttan klavye yapmanın nasıl olduğunu anlatacağız. Araştırmacılar kağıttan ve kartondan nasıl klavye yapıldığını paylaştı. Araştırmacıların harika buluşu: Kağıttan klavye yapmak artık çok kolay!

 

Kağıttan veya kartondan klavye yapmanın yolu bulundu. Purdue Üniversitesi araştırmacıları basit bir şekilde klavye üretmenin yolunu buldu ve bu yolla hayatta pek çok alan pratiklik kazanabilecek.

Yeni baskı teknolojilerinin piyasaya çıkmasıyla beraber baskıyla klavye üretimi de gerçekleşti. Herhangi bir kağıt veya kartonla artık bir tuş takımı veya klavye üretebileceksiniz.

kartondan-klavye
Kağıttan Klavye Yapımı

Kağıttan Klavye Nasıl Yapılır?

Kağıdı bir klavye gibi kullanabilmek için yüksek flor içeren moleküllerle kaplamanız gerekmektedir. Bunun ardından su, yağ ve toza karşı dayanabilecek nitelikte işlemek gerekiyor. Bu yöntemle çoklu elektronik devre katmanları kağıda aktarılmış yani basılmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Logitech G300S Oyuncu Faresi İncelemesi

Kağıttan klavye yaparken herhangi bir enerjiye de ihtiyacınız olmayacak. Kartonlara veya kağıtlara anında uygulanabilecek bu yöntemle akıllı insan-makine arayüzleri oluşturulabilecek.

Bulunan bu yöntemin hayatımızı kolaylaştıracağı da ortadadır. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse kargo şirketleri paket üzerine parmaklarıyla dokunarak bilgiler girebilecek. Bu da kargonun doğru kişiye iletilmesini sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz