Ankara’daki Kum Fırtınasının Sebebi Ortaya Çıktı! Bazı İller İçin de Uyarı Var!

0
34
kum-firtinasi-detaylar
Ankara'da Kum Fırtınası

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, Ankara’daki kum fırtınasının sebebi ortaya çıktı! Bazı iller için de uyarı var!

Ankara’da nefes kesen toz bulutlarının görüntülenmesi herkese bir korku daha saldı. Etrafın tozlarla kaplanması inanılmaz görüntülerin gündeme gelmesine sebep oldu.

Ankara’nın Polatlı ve Haymana ilçelerinde görülen görüntüler 15.00 sıralarında kuvvetli rüzgar sebebiyle ortaya çıktı. Ankara’da Kum fırtınası sebebiyle görüş mesafesi oldukça fazla düştü ve insanlar kapalı alanlara kaçıştı. Aynı zamanda Ankara’da bazı evlerin çatıları uçarken bazı ağaçlar da devrildi.

kum-firtinasi
Ankara’da Kum Fırtınası

Tüm bu aksiliklerin yanında elektrik kesintisi sebebiyle de bazı kişilerin asansörde kaldığı bildirildi. İtfaiye ekiplerinin yardımıyla kişiler kurtarıldı. Bazı iş yerleri durumdan korunmak adına kepenkleri kapattı. Ankara merkezde de hafif etkiler görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Motosiklet satışları pandemiyi dinlemedi! Rekor sayıda satış var

Meteoroloji’nin Ankara İçin Açıklamaları

Meteoroloji, Ankara’da bulunan kum fırtınasının esas sebebinin kuvvetli rüzgarlar olduğunu ifade etti. Özellikle cümülonimbüs bulutlarının oluşturmuş olduğu kuvvetli rüzgarların toz fırtınasına sebep olduğu belirtildi. Bu toz fırtınası akşam 19.00’ a kadar devam etti.

Kum Fırtınasına Karşı Korunma Yolları

Kum fırtınasına karşı korunmak için mümkün olduğu kadar kapalı alanda bulunulması gerekiyor. Özellikle yere yakın alanda etkili olan fırtına nesneleri de uçurabilir.

Kırıkkale ve Bolu Dikkat!

Kum fırtınasının Kırıkkale ilinde de olması bekleniyor. Bolu’da da şiddetli yağışlar olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz