Android Telefonunuzu Bilgisayar Üzerinden Kontrol Etme

0
420

Genellikle bilgisayar başından olanlar iyi bilir telefon çaldığında veya mesaj filan geldiğinde bir gerginlik basar ve isteksiz şekilde bakarız genel olarak tabi.  Yakın zamanlarda Whatsapp web sitesi uygulamasıyla aslında bu fikri ortaya bu şekilde çıktı demek mümkündür. Android işletim sistemli cihazlarınızda bilgisayar üzerinden kontrol etmekte mümkün olabildi.

android-telefonu-bilgisayar-üzerinden-kontrol-etme
android-telefonu-bilgisayar-üzerinden-kontrol-etme

Normalde Root yapılmış telefonlarda bu yapılabilmekteydi fakat Root atılmamış telefonlarda yapmanız mümkün değildi ama Vysor Chrome uygulaması ile artık her telefon için mümkün kılındı. Şimdi detaylı olarak bu işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bilgimizi sunalım;

İlk olarak bilgisayarınıza USB aracılığıyla telefonunuzu bağlama işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Ardından telefonunuzun ayarlar kısmından Geliştirici Seçenekler > USB Hata ayıklama modunu aktif hale getiriyoruz. Vysor Chrome uygulamasını bilgisayarınıza yükleme işlemini gerçekleştiriyorsunuz ve açılan pencerede Find Devices butonuna tıklıyoruz. Uygulama telefonunuzu bulduktan sonra seç işlemi ile yükleme işleminin tamamlanmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020'de Vizyona Girecek En İyi 5 Film

Bu işlemler bittikten sonra telefonunuzun ekranı olduğu gibi bilgisayarınıza aktarmaya başlar. Bu arada telefonunuzun ayarlar kısmında “Geliştirici Seçenekleri” gibi bir kategori görmez iseniz yapmanız gereken telefonunuzun ayarlar kısmından hakkından kısmına girerek “Yapı Numarası” kısmını art arda yaklaşık 10 kere tıklayın ve geliştirici seçenekleri aktif hale gelmiş olur. Tekrardan menüye dönerek bu işlemlere başlayabilirsiniz. İyi keyifler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz