Ağır Yük Raf Sistemlerinin Kurulumunda Dikkat Edilecek Hususlar!

0
125
zmf raf sistemi
Ağır yük raf sistemleri

Ağır yük raf sistemleri depolarda en çok kullanılan raf sistemleri olup kurulumlarında dikkat edildiğinde uzun yıllar sağlamlık ve güvenlik sağlanabilmektedir. Bunun için kullanılan malzemenin öneminin üst düzey olduğunu ifade etmek gerekir.

İşletmeler için, ağır yük raf sistemleri, taşımak zorunda kaldığı yükler gerekçesi ile kesinlikle dayanıklı malzemelerden üretilmek zorundadır. Eğer dayanıksız malzemelerden üretim yapılmış ise, işletme uzun zaman planlayarak yapmış olduğu yatırım nedeniyle zarar elde edebilir.

zmf-raf-koctas-proje-1

Raf sistemleri uzun zaman kullanılacak şekilde bir bütün olarak ele alınmalıdır. Raf imalatı ve kurulumu konusunda bilgi almak için Türkiye’de ikinci el raf sitemlerinde en önemli markalardan olan ZMF RAF’tan bilgi alabilirsiniz.

Ağır yük raf sistemleri nasıl hazırlanır?

İşletmeler depo gereksinimlerini, isteklere göre hazırlamalı ve uzman mühendislik doğrultusunda şekillendirmelidir. Raflar malların taşınma süreci kolaylık sağlamalı ve bu sayede zaman tasarrufu elde edilmelidir. Fiziksel depolama sistemleri tam olarak bunu hedef alır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Manyetik Alan Nedir, Dünya’nın Manyetik Alanı

zmf-raf-urun-grafik

Raflar, depolama çözümlerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini sağlar. Hastane, askeri depolar, gıda, ecza, otomotiv ve tüm işletmeler için kullanılabilir. İşletmelerde kullanım yüklerinin hacmi, ağırlığı ve büyüklüğü çok farklı olabilir.

Raf üretim ve kurulum aşaması tüm koşullar dikkat edilerek yapılmalıdır. İmalatı yapılan ürünler işçi sağlığı ve iş güvenliği göz önüne alınarak en kaliteli malzeme üretimi ile yapılmak zorundadır.

Ağır yükler için raf sistemleri

Ağır yükler için tasarlanan depolarda firmalar asma katları da rahatlıkla tercih edilebilir. Aynı zamanda asma kat hafif yük uygulamaları için de tercih edilir. Bu sistem alanların etkin kullanımı noktasında da çok avantaj sağlar. İstifleme işlemlerinden sonra aranan malzemenin bulunmasında, depodan mal çıkarılmasında avantajlar elde etmek için tercih edilen raf sistemleridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el ağır yük raf sistemlerinin kurulumunda dikkat edilecek hususlar, işletme veya fabrika için değişkenlikler gösterebileceği gibi, ürün bazlı da çalışmalar yapılması son derece önemlidir.

zmf-raf-urunler

Ürünü korumak, boşaltmak, yükleme, hacim hesaplama, bulma ve hızlı hareket alanı sağlamak için doğru raf kurulumu gerekir. Bunlar uzmanlık isteyen konulardır.

Sürekli değişim gösteren raf sistemleri için depo ihtiyaç talepleri doğrultusunda çözümler getirmek gerekir. İkinci el raf sistemlerinde ülkemizin öncü markalarından olan ZMF RAF’tan bu konuda detaylı bilgiler almanız söz konusudur.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz