35 milyon sattı: Terraria’dan harika satış performansı

0
24

Oyun sektöründe başarı elde eden birçok oyun var. Çünkü dünya üzerinde milyonlarca oyuncu var ve Steam gibi platformlar sayesinde oyunlar bu kitlelere ulaşabiliyor. Terraria oyunu da bağımsız bir yapım olarak öne çıkıyor. Her ne kadar grafik bakımdan muazzam olmasa da hikayesi ve oynanışıyla tercih ediliyor.

Toplamda 35 milyon satış adetini geçen Terraria, sandbox oyun türündeki en çok satan oyunlar arasında yer alıyor. Ayrıca sadece 35 milyonu aşması değil, Steam platformu üzerinde en çok olumlu yoruma sahip oyun olması da baya bir değerli. Terraria satışlarının platformlara göre listesi:

  • PC – 17.2 milyon
  • Mobil – 9.3 milyon
  • Konsollar – 8.5 milyon
EDİTÖRÜN YORUMU

Terraria gibi bağımsız yapımlarda öne çıkan şey grafikler değildir. Oyunun hikayesi ve oynanış atmosferi insanı büyüler. Çünkü bağımsız yapımcıların çok fazla bütçesi olmadığı için büyük oyun yapım şirketleriyle yarışacak güçleri yoktur. Bence bu oyun satışların hepsini hak ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Lewis Hamilton'un Aracı Satılığa Çıkıyor

Terraria nedir?

Terraria nedir

Kaz, savaş, keşfet, inşa et! Bu heyecan dolu macera oyununda hiçbir şey imkansız değil. Dünya senin tuvalin ve gördüğün her şey ise boyan.
Aletlerini al ve işe koyul! Birbirinden farklı mekanlarda çeşitli düşmanlarla savaşmak için silah yap. İşine yarayan donanımlar, para ve diğer faydalı şeyler için derinlere doğru kazı yap. Kendi dünyanı inşa etmek için ihtiyaç duyduğun kaynakları topla. Bir ev, bir hisar, hatta bir kale inşa et. İnsanlar orada yaşamaya gelecektir ve belki de yolculuklarında sana yardımcı olacak çeşitli mallar satacaklardır.
Ancak dikkat etmelisin, seni bekleyen bir çok zorlu görev var… Buna hazır mısın?
ANA ÖZELLİKLER:

  • Açık dünya oynanış
  • Rastgele yaratılan dünyalar
  • Ücretsiz içerik güncellemeleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz