2021 Yılında Merakla Beklenen Oyunlar

2
65
2021 Yılında Merakla Beklenen Oyunlar
2021 Yılında Merakla Beklenen Oyunlar

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere 2021 Yılında Merakla Beklenen Oyunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Önümüzdeki sene için açıklanan oyunlar arasında çok ilgi çekici isimler mevcut. Yeni nesil konsolların çıkması ile beraber konsol-spesifik oyunlarda önümüzdeki sene çıkacak. Hazırladığımız bu listede 2021 yılında merakla beklenen oyunları çıkış tarihleri ile sıraladık.

Far Cry 6 – 25 Mayıs 2021

Far Cry 6‘nın hikayesi hem görsel, hem de kültür olarak Küba’dan esinlenerek tasarlanan ve bir Karayip adası olan Yara’da geçiyor. Ülkenin başında yer alan Anton Castillo’nun vaadi Yara’yı eski refahına kavuşturmaktır ancak bir yandan da oğlu Diego’yu bir sonraki başkan (El Presidente) olması için yetiştirmeye çalışır.

Far Cry 6
Far Cry 6

Halo Infinite – Sonbahar 2021

Daha önceki sızıntılara göre tek oyunculu hikâye modu yaklaşık 20 saat sürecek olan en yeni Halo oyunu, bu modda 25 ana görev ve 35 yan görevi barındıracak. Ana görevlerin bitirilmesi yaklaşık 20 saat sürerken yan görevlerinse ortalama 15 saatlik bir oynanış sunacağı söyleniyor. Bu bilgiler göz önüne alındığında yeni oyunun aşağı yukarı 35-40 saat süreceğini söyleyebiliriz.

Halo Infinite
Halo Infinite

God Of War: Ragnarok – İlkbahar 2021

2018 yılında gördüğümüz PS4 özel oyununun devamı olarak karşımıza çıkacak God of War: Ragnarok, yine Sony’nin Santa Monica stüdyosu tarafından geliştirilecek ve çok büyük bir ihtimalle Kratos ve oğlu Atreus’un etrafında şekillenen olayları anlatmaya devam edecek. Bu ikilinin bu oyunda Thor başta olmak üzere İskandinav mitolojisinde yer alan pek çok tanrı ve kahramana karşı mücadele edeceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   CMD nedir? Tüm CMD komutları
God Of War.Ragnarok
God Of War.Ragnarok

Gran Turismo 7 – Mayıs 2021

Dünyanın en gerçekçi yarış oyunu olması beklenen Gran Turismo 7, Ray Tracing yani ışın izleme özelliği sayesinde yansımaları oldukça gerçekçi bir şekilde sunacak. 2021 yılı içerisinde çıkması beklenen oyun simülasyon türünde oyun sevenlerin rüyalarını süsleyecek gibi görünüyor.

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Hitman 3 – 20 Ocak 2021

Hitman 3, World of Assassination üçlemesinin gelecek son oyunudur. … Önceki oyunda bulunan ve bir nevi çoklu oyunculu mod olan Hayalet Modu ve Keskin Nişancı modunun çoklu oyunculu kısmı yeni oyunda bulunmayacak. Oyun motoru olarak Glacier Engine kullanılmaktadır.

Hitman 3
Hitman 3

Hogwarts Legacy – Sonbahar 2021

PS5 Showcase etkinliğindeki sürprizler ortaya çıktı. Uzun bir bekleyişin ardından PS5 fiyatı ve çıkış tarihini öğrendiğimiz etkinlikte, filmleri ve romanlarıyla fırtına gibi esen Harry Potter‘ın PS5 için Hogwarts Legacy adında açık dünya oyununun çıkacağı açıklandı ve oyundan kısa bir kesit gösterildi.

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy

Outriders – 2 Şubat 2021

1-3 oyuncuyla oynanabilen, oyuncuların istedikleri an arkadaşlarının oyununa dâhil olabileceği OUTSIDERS; özgün, karanlık ve tehlikeli bir bilim kurgu evreninde geçiyor. İnsan nüfusu Enoch siperlerinde günden güne erirken, sen kendi Outrider’ını oluşturarak bu acımasız gezegenin tozunu attıracaksınız.

Zengin hikâye öğeleriyle can bulan gezegende gizemli bir sinyalin peşine takılarak First City’nin varoş, gecekondu mahallelerini ardında bırakacak; ormanları, dağları ve çölü aşacaksın. Sektörün en iyi nişancı oyunlarına imza atan geliştiricilerden biri olan People Can Fly’ın geliştirdiği OUTRIDERS, yıkıcı güçlerle şenlenen heyecan verici çatışmalar ile çok çeşitli tuhaf silahlar ve ekipmanlarla donatılmış eğlence dolu sayısız saat vaat ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Volvo'dan geleceğe yatırım: Volvo C40 Recharge geliyor!
Outriders
Outriders

Prince of Persia Remake – 18 Mart 2021

Antik Pers İmparatorluğu’nun çöllerinde tarih öncesi bir dilde kulaktan kulağa anlatılan bir efsane vardır. Namussuzluğun hüküm sürdüğü ve kanın gövdeyi götürdüğü bir zamanı anlatır. Sihirli bir hançerin karanlık güçlerinin cezbine kapılan genç bir Prens ölüm saçan bir şeytanı istemeden serbest bırakmıştır. Muhteşem bir krallık tehlike altındadır.

İlk olarak 2003 yılında yayınlanan Prince of Persia: The Sands of Time yenilikçi tasarımı, sürükleyici öyküsü ve büyüleyici karakterleriyle oyun severlerin gönüllerinde taht kurmuştu.Bu yeni maceranın tadını çıkarırken 1989’da yayınlanan orijinal oyun Prince of Persia’yı da aç ve dilediğin zaman ana menüden oyuna erişme şansına sahip olmanızı sağlıyor.

Prince of Persia Remake
Prince of Persia Remake

Horizon Forbidden West – İlkbahar 2021

Uzak diyarları keşfedin, daha büyük ve daha hayranlık uyandıran makinelerle savaşın ve Horizon’ın uzak gelecek, kıyamet sonrası dünyasına dönerken şaşkınlık veren yeni kabilelerle karşılaşın. Diyar can çekişiyor. Yeni korkutucu makineler sınırlarında dolaşırken, şiddetli fırtınalar ve durdurulamaz bir yıkım insanlığın darmadağın olmuş kalıntılarını mahvediyor. Dünya üzerindeki yaşam hızla yok olmaya doğru gidiyor. Kimse de nedenini bilmiyor.

Bu tehditlerin arkasındaki sırları çözüp, dünyaya düzen ve dengeyi yeniden getirmek Aloy’un elinde. Yol boyunca eski dostlarıyla yeniden bir araya gelmeli, savaşan yeni gruplarla ittifak kurmalı ve geçmişin mirasını çözmeli. Bu sırada yenilmez gibi görünen yeni bir düşmanın da bir adım önünde olmaya çalışıyor.

Horizon Forbidden West
Horizon Forbidden West

2 YORUMLAR

  1. 2021 yılında çıkması beklenen oyunlardan bahsederken unutulmaması gereken oyunlardan biri de bence psikolojik korku oyunu olan The Medium oyununu da unutmamak gerekir. Geçtiğimiz yıllarda trailerı çıkan bu oyun genel olarak Hideo Kojima’dan aşina olduğumuz Silent Hill oyununu da andırmıyor değil. Oynanış ve genel yapı olarak ne kadar benzese de 2021 yılında beklediğimiz oyunlardan biri de The Medium.
    Bunun dışında 2021 de beklenen oyunlardan biri de yine oyuncuların merakla yolunu gözlediği oyunlardan biri de Returnal. Peki nedir bu Returnal? Returnal 2021 yılında çıkması beklenen gerek oyun mekaniği gerek grafikleriyle kendisini oynatmayı arzulayan roguelike bir oyun. Yayınlanan trailerlerden gördüğümüz kadarıyla gerek boss fightlarıyla gerek oyun mekanikleriyle gayet yenilikçi görünüyor. Çok uzatmak istemezdim ama bu oyunları da 2021 yılında merakla bekliyoruz 🙂 Yazınız için teşekkürler ayrıca gayet güzel ve tek nefeste okunacak cinsten. Bu tarz içeriklerin sürekli gelmesini bekleriz 🙂

    • Cevabınız için çok teşekkür ederiz. Evet 2021 yılında Merakla Beklenen Oyunlar da dediğiniz gibi The Medium bizim de ilgimizi çekti. Bakalım yeni yıl için
      Oyuncuları neler bekliyor. Hep beraber göreceğiz. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz