2020’den Sonra En Fazla İş İmkanı Sağlayacak Meslekler

0
11
disci
2020'den Sonra Popüler Meslekler

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere 2020 yılından sonra iş imkanı sunan önemli mesleklerden bahsedeceğiz.

Hangi meslekler daha çok tercih edilmeli?

Sağlık ile ilgili meslekler.

Mesleklerin ömrü tükenir mi?

Bazı bölümlerden çok fazla kişi mezun olduğundan mesleğin ömrü bitecektir.

Üniversite okumadan yapılabilecek meslekler var mı?

Kamyon şöförlüğü

Önümüzdeki 5 sene içerisinde hangi mesleklere daha çok ihtiyaç oluşacak?  Yapılan araştırmaya göre 2025 yılında en çok talep görülecek meslek gruplarından bahsedeceğiz.

Kariyer planlaması yaparken günümüz şartlarından çok gelecekte hangi mesleklerin daha fazla popüler olacağına bakmalıyız. Örneğin yapay zekâ, son yıllarda çok önemli bir hal almaya başladı. Bölüm seçimi yaparken de bu şekilde düşünmemiz gerekiyor. Hadi listemize geçelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020 ders çalışma teknikleri ve Ders Programı Hazırlama

Uygulama Geliştiricisi

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte uygulamalar da çok popüler ve gerekli bir hale geldi. Hemen hemen her telefonda beşten fazla uygulama mevcut. İyi bir uygulama yaparak bu işten para kazanmak güzel bir kariyer hedefi olur. Çünkü teknoloji sürekli gelişmekte ve bu durumda yan uygulamalara her zaman ihtiyaç olacaktır.

Pazarlama Analisti

İnternet alışverişlerinde aynı ürünü pek çok farklı fiyata bulmak mümkün ve ürünün birçok benzerini bulmak da mümkündür. Bu noktada müşterinin isteğini anlamak ve ürünü pazarlamak çok önemlidir. İnternet alışverişi ileriki yıllar için de popüler olacak gibi görünüyor. Bu yüzden pazarlama analistliği iyi bir seçim olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Ömrü Uzatan 7 Besin

 

Bilgisayar ve Bilişim Sistem Yöneticileri

Teknoloji hayatımıza dahil olduğundan beri iş hayatına da büyük etkileri oldu. Gelecekte bilgisayar kullanmayan kişilerin iş bulamayacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TV Box Nedir? Ne İşe Yarar?
bilisim-yoneticiligi
Bilişim Sistemi Yöneticiliği

Sağlık Yardımı

Sağlık sektörü her zaman için popüler olacak bir meslek grubudur. Hasta bakım yardımcıları da sağlık sektörü için önemli yapı taşlarındandır. Önümüzdeki yıllarda da bu durum geçerli olacaktır ve bu sebeplerle iyi bir meslek seçimi olacaktır.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Günümüzde de popüler olan bir meslek olan müşteri hizmetleri temsilcisi iyi maaş almasa da ileriki yıllarda da bu mesleğe talep artacak gibi görünüyor.

Kamyon Şoförlüğü

İhracat ve ithalatın artmasıyla birlikte uzun yol şoförlerine olan ihtiyaçta artmaktadır.

kamyon-soforu
Kamyon Şoförlüğü

İstatistikçi

Gelecekte muhasebecilerin yerini alacakları düşünülüyor. Muhasebecilerden daha donanımlı olmaları büyük bir avantaj sağlıyor.

Diş Doktoru

Geçmişte ve günümüzde de popüler olduğu gibi gelecekte de bu ününü devam ettirebilecek nadir mesleklerden biridir. İş bulmasına kesin gözüyle bakılan ender mesleklerdendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz