PS5 Denetleyicisi Nasıl Sıfırlanır?

0
PS5 Denetleyicisi Nasıl Sıfırlanır
PS5 Denetleyicisi Nasıl Sıfırlanır

Bu yazımızda PS5 Denetleyicisi sıfırlama nasıl yapılır konusuna değineceğiz. DualSense denetleyicisi, PS5’in ana cazibe merkezidir ve kelimenin tam anlamıyla yeni nesil hissi avucunuzun içine getirir. Kendiniz denemeden deneyimi tarif etmek zor, ama neyse ki önceden yüklenmiş Astro’nun Oyun Odası sizi özellikleriyle ilgili harika bir tura çıkarabilir. Elektronik cihazlar bir noktada başarısız olma eğilimindedir. Bununla birlikte, cihazın istendiği gibi çalışmamasına neden olan birçok neden olabilir.

Bir PS5 denetleyicisi söz konusu olduğunda, bu nedenlerin çoğu herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Bir PS5 denetleyicisinin başarısız olmasının birkaç nedeni vardır. Bu hatalar meydana gelirken, denetleyici girdi almaz, garip davranır veya hiç çalışmaz. Bu sinir bozucu ve can sıkıcı olabilir ve oyun ne olursa olsun, bir patron dövüşü veya aksiyon oyununda son bir tur sırasında kontrolör kıvılcım çıkarmaya başladığında daha da fazla baş ağrısı olur. Aşağıda, PS5 Denetleyicisi sıfırlamanın bazı yollarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Canon, yeni makro lensini duyurdu
PS5 Denetleyicisi Sıfırlama
PS5 Denetleyicisi Sıfırlama

PS5 Denetleyicisini Sıfırlama Adımları

Adım 1: – Kontrol cihazını PlayStation 5’inizden çıkarın ve sistemi kapatın.

Adım 2: – PS5 denetleyicisinin arkasında küçük bir delik bulun ve parmağınızı delikten geçirin. Deliğe düzleştirilmiş bir ataş veya başka bir sivri uçlu nesne sokun ve cihazı etkinleştirmek için iç taraftaki düğmeye beş saniye basın.

Adım 3:- Kontrol cihazının saatini konsolunkiyle yeniden senkronize edin. Kontrol cihazını beraberindeki USB-C bağlantısıyla PS5’e bağladığınızda PS düğmesine basılmalıdır.

Umarız, PS5 Denetleyicisini sıfırlamayla ilgili bu makaleyi beğenir ve anlarsınız. PlayStation 5, sağlam ve güvenilir bir cihaz olsa da, herhangi bir oyun konsolu gibi çeşitli teknik sorunlara yatkındır ve bazen bir PS5 fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaya değer. Konsolları belirli PS5 oyunlarını ve güncellemelerini indirmeyi reddettikten sonra bazı kullanıcılar son zamanlarda bunu yapıyor. PS5 Controller’ı PC’ye de bağlayabileceğinizi biliyor musunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz