Ana Sayfa Pratik Bilgiler Nasıl Yapılır? Bilgisayardan Iphone Telefonuma Nasıl Fotoğraf Atabilirim? – 3 Adımda Iphone Dosya Transferi

Bilgisayardan Iphone Telefonuma Nasıl Fotoğraf Atabilirim? – 3 Adımda Iphone Dosya Transferi

0

 

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere iphone’da bulunan ve ve iphone kullanan hemen hemen herkesin muzdarip olduğu bir konuya hatta sorunun çözümüne değineceğiz. Değineceğimiz ve çözüm sunacağımız konu iphone dosya transferi olacak. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Iphone'da dosya transferi nasıl yapılır?

Bununla ilgili detaylardan yazımızda bahsettik.

Dosya aktarımında virüs bulaşabilir mi?

Düşük bir ihtimal olsa da, evet bulaşabilir.

iphone kullanıcıları dünyanın dört bir yanında bu sorundan şikayetçi. Android’den Ios işletim sistemli telefonlara geçmek isteyen kullanıcıların aklına takılan ilk soru da bu oluyor.

Çünkü bildiğiniz üzere Android işletim sistemli bir telefon ile bilgisayarınızla rahatlıkla istediğiniz gibi dosya transferi yapabiliyorsunuz. E hal böyle olunca Android kullanıcıları İphone’a geçmeye sıcak bakmıyor.

Bu iş için çok kurcalanmadıktan sonra fazla bilinmese de Ios işletim sistemleri için Jailbreak çok iyi bir çözüm. Jailbreakli bir telefonla sınırlarınız kalktığı için istediğiniz gibi dosya transferi yapabiliyorsunuz. Jailbreak nedir bilmeyenler için; Jailbreak Nedir?

Iphone Dosya Transferi

Öncelikle Jailbreakli bir kullanıcı olmadığınızı varsayıyorum. Bu işlem için iphone telefonunuz ile birlikte bir adet iphone modelinizle uyumlu sarj kablosu ve haliyle bilgisayara ihtiyacınız olacak. Ancak bilgisayar demişken burada anlatacağım işlem Windows işletim sistemli kullanıcılar için olacak.

Öncelikle burada kullanacağımız bir takım 3. parti uygulamalar var. 3. parti demek dışarıdan bir uygulama yükleyeceğiz. Bilgisayarımıza yüklediğimiz bu uygulama sayesinde fotoğraflarımızı rahatlıkla aktarabileceğiz. Burada başlıca önereceğim iki program var ;

  1. 3utools
  2. Itools

Şu sıra en güncel ve en çok kullanılan 3utools’u size öneriyorum. Sadece fotoğraf değil fotoğraf, video, müzik, zil sesi vb. aklınıza gelebilecek ve bilgisayarınızdan telefonunuza ya da telefonunuzdan bilgisayarınıza dosya aktarımı için 3utools’u rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öncelikle şimdi vereceğim adresten 3utools programını bilgisayarımıza kuruyoruz.;

3utools İndirme Linki

Buradan programı indirip kurduktan sonra telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Programı açıp telefonumuzu bağladıktan sonra 3utools programı telefonumuzu tanıyacak ve karşımıza bir arayüzü çıkaracak. O arayüzünden gerekli menüyü bulup istediğiniz şekilde dosya transferini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Jailbreak Nedir?

Aktarım Sırasında Virüs Bulaşabilir mi?

Aktarım sırasında virüs bulaşamaz. 2 ayrı teknolojik cihaz ve bunların temel yazılımları farklı. Birbirlerine etki edebilecek çalışma alanları yok. Ayrıca Apple ürünleri  virüs konusunda en rahat ürünlerdir, virüs yaygınlığı yoktur.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz