AirPods, Mac Aksesuarları 2024’te USB-C Alabilir

0
115
AirPods, Mac Aksesuarları 2024'te USB-C Alabilir
AirPods, Mac Aksesuarları 2024'te USB-C Alabilir

Medyada çıkan haberlere göre, teknoloji devi Apple, 2024 yılına kadar AirPods ve Mac aksesuarlarına USB-C bağlantı noktası getirebilir. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre şirket, 2024 yılına kadar en yeni AirPods, AirPods Pro ve AirPods’a USB-C’yi tanıtabilirken Magic Mouse, Magic Keyboard ve Magic Trackpad gibi Mac aksesuarları en kısa sürede USB-C’ye dönüşebilir. Gurman, “Bu aksesuarların bir sonraki enkarnasyonlarında USB-C’ye taşınacağı güvenli bir bahis” dedi.

Mac Aksesuarları 2024'te USB-C Alabilir
Mac Aksesuarları 2024’te USB-C Alabilir

Avrupa Birliği, 2024’ün sonlarında bölgede tanıtılan yeni akıllı telefonlar, tabletler ve kulaklıklarda USB-C şarjını zorunlu kılmak için hareket ederken, Lightning bağlantı noktalarından uzaklaşıldığına dair söylentiler var. Raporda, AB mevzuatı yürürlüğe girmeden önce Apple’ın AirPod’larını değiştireceği belirtildi. iPod’un mucidi Tony Fadell, Avrupa Birliği USB Type-C’yi standart şarj portu olarak kabul ettiği için Apple’ın iPhone’larda USB-C bağlantı noktası içermesi gerektiğini söyledi. Tartışma, bir Twitter kullanıcısının, Apple’ın hızlı FireWire teknolojisi yerine USB 1.0’ı kullanmaya zorlanması halinde iPod’un başarılı olup olmayacağını sorgulamasıyla başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix insanları şifreleri paylaşma konusunda uyarıyor

“Bir sorun göremiyorum. Dünya USB-C üzerinde birleşti. Fiziksel ve kullanıcı sınırlarına ulaşıldı. Sıradaki kablosuz, farklı bir fiziksel bağlantı değil. Bu yüzden bu düzenleme konusunda çok endişeli değilim. Sadece Apple’ı doğru olanı yapmaya zorluyorlar. Açıkçası gecikti”, Fadell Twitter’da yayınladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz