Torrent nasıl indirilir ve torrent nasıl kullanılır? – 2021

0
Torrent nasıl indirilir ve torrent nasıl kurulur - 2021

Yazının konusu: Torrent nasıl indirilir? ve Torrent nasıl kullanılır?

Dosyaları hızlı şekilde indirebilmek ve büyük boyuttaki dosyaları fazla uğraşmadan paylaşabilmek, torrent sayesinde mümkün hale geliyor. Genelde torrent uzantılı dosyaların büyük oranda illegal olduğu sanılsa da aslında her dosya torrent ile dağıtılabilir. Yani siz normal bir metin dosyasını bile torrent ile paylaşabilirsiniz. Eğer dilerseniz öncelikle torrent nedir? ile başlayalım.

Torrent nedir?

Torrent nedir

BitTorrent dosya dağıtım sisteminde, bir torrent dosyası veya meta bilgi dosyası, dağıtılacak dosyalar ve klasörler hakkında meta veriler içeren bir bilgisayar dosyasıdır ve genellikle izleyicilerin ağ konumlarının bir listesi olup, bu sistem birbirini bulur ve sürüler adı verilen verimli dağıtım grupları oluşturur. Torrent sistemi, 2001 yılında bir programcı olan Bram Cohen tarafından oluşturulmuştur. Peki ya torrent nasıl indirilir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Lol Riot RP Satın Alma

Torrent nasıl indirilir?

Torrent nasıl indirilir

Öncelikle torrent dosyalarını indirebilmek için bir torrent istemci programına ihtiyacınız var. Bu programlar günümüzde popüler olarak BitTorrent ve uTorrent olarak sıralanıyor. Elbette daha farklı çözümler de var ancak bu programlar oldukça popüler. Yani bir sorun ile karşılaşmanız durumunda kaynak bulma ihtimaliniz fazla.

Ben sürekli uTorrent kullandığım için size de bu istemciyi tavsiye ederim. Fakat yine de sizin tercihiniz elbette. Aşağıya iki istemcinin de linkini bıraktım:

uTorrent indirme sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

BitTorent indirme sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Torrent nasıl kullanılır?

Torrent nasıl kullanılır

Herhangi bir torrent istemcisini indirdikten sonra, bilgisayarınıza torrent şekilde yüklemek istediğiniz dosyayı bulun. Eğer torrent siteleri hakkında fazla bilgi sahibi değilseniz en iyi torrent siteleri listesi adlı yazımıza gidebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni Citroen C4 fiyatları duyuruldu: maalesef cep yakıyor!

Yine herhangi bir torrent sitesinden indirdiğiniz .torrent uzantılı dosyayı bilgisayarınıza yüklemek için sadece üstüne tıklamanız yeterlidir. Zaten .torrent uzantılı dosyalar, bilgisayardaki torrent istemcisi tarafından otomatik olarak algılanacaktır.

Torrent dosyaları bilgisayara zarar verir mi?

Torrent dosyaları bilgisayara zarar verir mi

Öncelikle eğer indirdiğiniz dosya yasal değilse dosya paylaşım siteleri ve film siteleri tarafından içine birtakım zararlı virüsler yerleştirilmiş olabilir. Bu virüslerin de bilgisayara zarar verme olasılığı da oldukça yüksek. Fakat yasal olan içerikleri torrent ile indirirken herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz