Son patentler Microsoft VR oyun başlığının yolda olabileceğini gösteriyor

0
Son patentler Microsoft VR oyun başlığının yolda olabileceğini gösteriyor
Son patentler Microsoft VR oyun başlığının yolda olabileceğini gösteriyor

Görünüşe göre Microsoft’un oyun dünyasında görmezden gelmekten memnun olduğu bir alan da VR oyunculuğu. Mevcut nesil Xbox Series X|S konsol serisi piyasaya sürüldüğünde, Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer başlangıçta VR desteği olmayacağını duyurdu. Daha sonra, bu özelliğin geliştirilmesi için gereken zaman ve kaynakları garanti edecek kadar ilgi görmediğini de sözlerine ekledi.

Microsoft VR oyun başlığı
Microsoft VR oyun başlığı

Microsoft VR Cihazı Geliştiriyor

Yine de Microsoft, Sony’nin PSVR2 ve Meta Quest 2 başlığına karşı bir VR oyun başlığı üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu, yakın zamanda yayınlanan birkaç patent başvurusuna göre gerçekleşti. Bu patentlerden biri, cihazın konumu ve yönündeki değişikliklere göre kendini kalibre edebilen ve ayarlayabilen bir göz izleme teknolojisi içindir.

Bir diğer patent ise “Göz izleme sistemine sahip başa takılan ekran” için. Bu kesinlikle bir tür VR başlığına benziyor. Elbette bu, HoloLens serisi artırılmış ve karma gerçeklik cihazlarıyla Microsoft’un VR alanına ilk girişi olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xbox Game Pass'e 20'den fazla yeni oyun eklenecek

Karşılaştırma yapmak gerekirse, Sony sanal gerçeklik alanında her şeyini ortaya koydu, ancak sonuçlar PlayStation üreticisinin umduğundan daha az oldu ve VR oyunları yavaş yavaş ilgi görmeye başladı. Bununla birlikte bir başka şirket olan Valve’in, başka bir VR başlığı ile bu tartışmalı niş oyun pazarında bir kez daha şansını denemek istediği bildiriliyor.

Microsoft VR
Microsoft VR

Elbette bu Microsoft patentleri, artırılmış gerçeklik uyumlu akıllı gözlükler ya da benzeri bir şey gibi tamamen başka bir şey için de olabilir. Bu yeni patentler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Microsoft sonunda Xbox Series X|S konsolları için bir VR oyun başlığı çıkarırsa, satın alır mıydınız? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz