Şampiyon Beykent Üniversitesi

0
beykent
beykent

Avrupa Kolejler Basketbol Şampiyonası C Grubu’nda Beykent Üniversitesi , yenilgisiz Avrupa şampiyonu oldu. Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndan son iki yıldır finalde rakiplerine yenilerek  dönen Beykent, bu yıl Türkiye’de şampiyonluk kupasını Litvanya  Vytautas Magnus Üniversitesi’ni 77-70 mağlup ederek kazandı   1xbet   .

Beykent Üniversitesi 3. kez Avrupa Şampiyonu! - Spor Haberleri - Voleybol

Beykent , Avrupa Kolej Voleybol Şampiyonası’nı kazanarak ve ardından basketbol şampiyonu olarak tarihe geçti. https://1xbet2021.com/

Avrupa Şampiyonu Beykent Üniversitesi

Universiade , birçok spor endüstrisini bir araya getiren bir kültür ve spor festivali olması nedeniyle dünyanın en önemli spor etkinliklerinden biridir. Her iki yılda bir farklı bir şehirde düzenlenen bu oyunlar Yaz ve Kış Olimpiyatları olmak üzere iki oyuna ayrılıyor.

Yaz Olimpiyatları’nda yarışan; ev sahibi şehir tarafından seçilen on zorunlu disiplin ve en fazla üç isteğe bağlı spor  . Gerekli dallar  : http://www.1xbet-official.net/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   45.000 TL Alınacak 2.El Beğenilen 10 Araba

 

Atletizm

Basketbol

Durgun Su Sürat Yarışı (Flatwater)

Eskrim

Futbol

Jimnastik

Yüzme

Atlama

Sutopu

Tenis

Voleybol

Kış Olimpiyatları’nda yarışmalar, ev sahibi ülke tarafından seçilen altı zorunlu spor ve  bir veya iki seçmeli sporda düzenlenir.

Alp disiplini

Kuzey disiplini

Buz hokeyi

Sürat pateni

Biatlon

Artistik patinaj

Kış oyunlarında kayakla atlama (Ski Jumping) branşı zorunlu branşdır. Ayrıca Tekler ve Çiftler figür pateni de zorunlu branşlardandır .

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz