Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji Microsoft Editör Nedir

Microsoft Editör Nedir

0
Microsoft Editör Nedir

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Microsoft editör nedir, tam anlamıyla da bir metin editörü olarak karşımıza çıkar. Yaklaşık olarak 20’den fazla dil desteğinin bulunması ve aynı zamanda yapay zeka desteklidir. Bu da en çok kullanılan metin editörü olmasının asıl sebepleri arasında yer almaktadır.

Ücretli kullanım sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda ücretsiz sürümünü de elde edebileceksiniz. Tabi ki iki sürüm arasında da bazı farklar meydana gelecektir. Ücretsiz hesaba sahip olmak için tek ihtiyacınız, Microsoft hesabı olacaktır.

Bu sürümünde hem yazım denetçisi hem de dil bilgisi gibi özellikler de meydana gelecektir. Ücretli olan premium sürümünü ise; Microsoft 365 kullanıcıları ancak kullanabileceklerdir. Gerek Word ile gerek Outlook ile gerek ise web genelinde entegre edilecektir.

Microsoft Editör Nedir

Word İçin Nasıl Kullanılır?

Bu aşamada öncelikli olarak Microsoft 365 hesabınızı açmalısınız ve sonrasında da Word dosyanızı açarak Microsoft Editör programını bu aşamada kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir metin yazarken ve onu önemli bir yerde yayımlayacakken, burada en önemli kısım yazım hatalarını düzeltmek olacaktır. Bunun için Microsoft Editör kullanım açısından oldukça önemli bir platformu da sunmaktadır. Bunun için ise şu iki adımı takip etmelisiniz:

  • Word dosyanıza girerek yazmaya başladığınız zaman, Editör otomatik olarak arkaplanda yazınızı kontrol edecektir. Kesik çizgi ya da düz çizgi ile yanlış yaptığınız yeri görebileceksiniz.
  • Bu çizginin üzerine tıkladığınız zamanda ise yanlış kelimenin doğru şekli karşınıza çıkacaktır. Bu sayede metninizi de kolaylıkla düzenleyebileceksiniz.

Outlook İçin Nasıl Kullanılır?

Outlook için, dilbisi ve yazım bilgisi kullanımı tamamen ücretsizdir. Bunun için yapılması gereken ise;

  • Önerileri kapatmak veya açmak olacaktır. Bu aşamada mailinizin altındaki “Düzenleyici” kısmını açmalısınız.
  • Bu “Düzenleyici” kısımdan ise, “Öneri” türlerini seçebilir ve gerekli düzenleme aygıtlarını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Web İçin Nasıl Kullanılır?

Web üzerinde gezinirken, herhangi bir site içerisinde kolayca yorum yapabilir ve bir yazım yanlışı yapmadan ilerleyebilirsiniz. Şu adımları izlemelisiniz;

  • Uzantıyı bularak tarayıcınıza yükleyin.
  • Bu uzantı araç çubuğunda görünecektir.
  • Araç çubuğuna bu aşamada tıklayarak, oturum açmalısınız.
  • Uzantının menüsünden ise gereken işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz