Ay’a İlk Kez Bir Kadın Astronot Ayak Basacak! 28 Milyar Dolarlık Plan Açıklandı!

0
10
aya-ilk-kadin-astronot
Ay’a İlk Kez Bir Kadın Astronot Ayak Basacak! 28 Milyar Dolarlık Plan Açıklandı!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlerle NASA’dan gelen yeni haberi paylaşacağız. Ay’a ilk kez bir kadın astronot ayak basacak! 28 milyar dolarlık plan açıklandı!

NASA’dan gelen habere göre 28 milyar dolarlık planın bir parçası da bir kadın astronotun Ay’a gönderilmesi oldu. 2024 yılında plan gerçek yoluna koyulacak.

Artemis programı kapsamında değerlendirilen planda 1927 yılından beri ilk defa yeniden Ay’a ayak basılmış olacak. NASA planının ilk adımı olarak 2021 yılının sonbaharında ay çevresinde bir ay sürecek olan deneme sürüşleri gerçekleştirilecek. Bu deneme sürüşleri insansız olarak gerçekleşecek.

NASA’nın 2. Adımı ise 2023 yılında gerçekleşecek. Bu defa aynı deneme sürüşü insanlı olarak gerçekleştirilecek. 2024 yılında ise Artemis’in 3. Adımı gerçekleşecek ve Ay görevi başlamış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Online çekiliş yapma siteleri 2020

Görev sırasında tam bir hafta Ay üzerinde kalınacak ve numuneler toplanacak. Ayrıca varsa çeşitli kaynaklar aranacak.

kadın-astronot
Kadın Astronot Ay’a Gidiyor

Uzayda Bir Üs Kurulacak

NASA’nın 2020 hedefleri içerisinde Ay üzerinde daha uzun süre keşif yapabilmek için bir üs kurmak var. Hatta bununla ilgili bir çok kez gündeme gelmiş, bir tuvalet yarışması bile düzenlemişti. NASA’nın istatistik verilerine göre bu zamana kadar 65 kadın uzaya yolculuk yaptı ve geçen yıl da iki kadın astronot uzay yürüyüşü yaptı. Bu yürüyüşle kadın astronotlar tarihe geçmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz