WhatsApp tüm tabletlerde çalışmayı planlıyor

0
49
WhatsApp tüm tabletlerde çalışmayı planlıyor
WhatsApp tüm tabletlerde çalışmayı planlıyor

WhatsApp, cep telefonundan daha büyük bir ekrana sahip olan bu tür cihazlarda uygulama için çok daha rahat bir navigasyon sağlamak amacıyla Android tabletlerle uyumlu yeni bir sürüm hazırlıyor. WABetaInfo’ya göre, Android için beta sürümü 2.22.21.6, kullanıcılara bu modu etkinleştirmek ve gelecekte kullanıcıların geri kalanına ulaşacak olan yeni deneyimi denemek isteyip istemediklerini soran bir başlık içeriyor.

Bu çalışma, platformun geliştiricilerine tabletler için özel bir sürüm oluşturma, bu cihazların talep ettiği gereksinimlere ve kullanım olanaklarına uyum sağlama imkanı verecektir.

WhatsApp tüm tabletlerde
WhatsApp tüm tabletlerde

WhatsApp Tablet Modundaki Yenilikler Neler?

Bu yeni aracın bulunduğu sayfada ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, bu işlev “kullanıcılar için oyunun kurallarını değiştiriyor”. Bunun nedeni, mobil sürümün arayüzünü tablet ekranına uyum sağlayacak şekilde değiştirmesi ve böylece artan boyuta uyum sağlamasıdır.

Değişiklik, web versiyonunun görünümüne çok benzer bir şekilde, ekranda biri diğerinin yanında olmak üzere uygulamanın iki farklı bölümünü aynı anda kullanma olasılığında açıkça görülecektir. Paylaşılan görselde, bir bölümün kişi listesi için olduğu ve diğerinin biraz daha büyük olarak seçilen sohbet için bırakıldığı açıkça görülüyor. Daha önce, platform bu şekilde çalışmıyordu, ancak sohbetin tüm paneli kapladığı mobil uygulamadaki ile aynıydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mars'a giden Ingenuity, Mars yüzeyinden yeni bir fotoğraf gönderdi!

Bölünmüş ekran, arama ve durum sekmelerinde de kullanılabilir. WhatsApp navigasyonuna daha iyi bir kullanım, yönetim ve organizasyon kalitesi kazandıran, yeni bir sohbet açmak için daha az hareket yapılmasını sağlayan ve görünümdeki öğe yelpazesini genişleten bir değişiklik. WABetaInfo şimdilik bu modun “Play Store’dan Android için WhatsApp beta’nın en son güncellemesini yükledikten sonra kullanılabilir” olduğunu, ancak mevcut değilse “önümüzdeki günlerde daha fazla kişi için uygulanacağı için gelecekteki bir güncellemeyi” beklememiz gerekeceğini söylüyor. Bu değişiklik, Meta’nın Eylül ayında bazı beta test kullanıcıları için tablet dostu bir sürüm yayınlamasının ardından geldi, ancak arayüz tablet dostu değildi.

WhatsApp tablet
WhatsApp tablet

WhatsApp Durumlarında Yeni Stil Yazı Tiplerine Sahip Olacak

Yeni WhatsApp güncellemesi kullanıcılara, Meta tarafından geliştirilen bir diğer uygulama olan Instagram’da olduğu gibi, platformdaki hikayeleri ve görüntüleri farklı yazı tipi stilleriyle düzenlemek için yeni bir özelliğe erişim sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni nesil pazarlama stratejileri

Halihazırda geliştirilmekte olan yeni özellik “metin düzenleyici” olarak adlandırılacak ve şu anda Android ve iOS olmak üzere tüm cihazlarda mevcut olmakla birlikte, resim, video ve GIF’ler içinde metin düzenlemesine olanak tanıyacak gelişmiş özelliklere sahip olacak. Resim ve video düzenleyicisinin bir parçası olarak metin uygulamasında kullanılabilecek yeni yazı tipleri tıpkı Instagram uygulamasında olduğu gibi çeşitlilik gösteriyor, ancak şu anda beta sürümünde bulunan yazı tipleri için yalnızca 5 isim biliniyor: Calistoga, Courier Prime, Damion, Exo 2 ve Morning Breeze.

Yazı tipi seçim arayüzü de şu anda Instagram’da görülen ve mobil ekranda klavyenin üzerinde büyük ve küçük harf metin stilinin örneklerini içeren “baloncuklar” kullanan arayüze çok benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz