Kesinlikle İzlemeniz Gereken Anime Film Önerileri

0
30
Kesinlikle İzlemeniz Gereken Anime Film Önerileri

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de animeler oldukça popüler. Mangaların televizyon dizilerine uyarlanmış hali olan animeler, birçok kişi tarafından severek izleniyor. Hal böyle olunca da yüzlerce anime arasından sıyrılan bazı animeleri sizlerle buluşturmak istedik. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere,

Anime izlemeyi seviyorsanız ve anime önerisine ihtiyacını varsa, kesinlikle bu listeye bir göz atmalısınız. Eğer bu listenin içinde izlemediğiniz animelere rastladıysanız izlemenizi tavsiye ederiz. Bu listedeki animeleri izlemekten emin olun pişman olmayacaksınız.

Danshi Koukousei no Nichijou

Bu animenin senaryosunda 3 tane liseli arkadaşın maceraları anlatılıyor. Özellikle de lise hayatları süresince yaşamış oldukları komik ve eğlenceli anlara tanık olmak istiyorsanız, bu animeyi izlemenizi tavsiye ederiz. Animeyi izlerken kendinizi sık sık karakterlerin yerine koyacaksınız.

Shiki

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Anime Film Önerileri

Genelde sakin ve sessiz yaşam süren, kendi halinde olan bir kasabaya zengin bir ailenin taşınmasıyla kasabada çözülemeyen ve ilginç denebilecek olaylarla karşılaşılır. Bunun üzerinde kasabanın doktoru Ozaki Toshio ve kasabanın rahibi olan Muroi Seishin, olayların nedenini araştırmaya başlarlar.

Bu ikili araştırmaya başladıktan sonra, nedeni bilinmeyen ölümler ve kayıplar baş gösterir. Kurgu olarak oldukça tatmin edici ve gizemlerle dolu bu Anime’yi izlemenizi tavsiye ederiz. Özellikle de Anime’nin çizim tarzı ve hikaye anlatımı, kendini diğerlerinden soyutlaması konusunda oldukça yardımcı oluyor.

Angel Beats!

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Anime Film Önerileri

Ölümden sonra hayat var mı? Sorusunun cevabına odaklanan bu anime, oldukça ilgi çekici detaylara sahip. Geçirdiği tren kazasının ardından, birden gözünü farklı bir yerde açan Otonashi, birden kendini bir kovalamacanın ortasında bulur. O sırada Yuri ve ekibi, Kanade isimli azılı bir kızdan kaçmaktadır. Anime’nin ilginç, dram ve eğlence dolu dünyasına giriş yapmanızı tavsiye ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kekik Otu Mucizesi: Kekik Otunun Mükemmel Faydaları

No Game No Life

Sürekli olarak sanal dünyada takılan ve adeta hayatını sanal dünyaya adamış olan iki kardeşin hikayesini anlatan bu anime oldukça beğenilmişti. Sürekli sanal dünyada takılan iki kardeşin mail kutularına aniden bir mail düşmesi sonucunda tamamiyle sanal dünyaya geçiş yapmalarını anlatan bir anime No Game No Life.

Ancak bu sanal dünyanın bir tanrısı ve koyduğu kurallar da yer alır. Anime’nin ana temasına bakarsak, iki kardeş tam da bir oyunun içine düşmüş gibiler. İşte bir oyunun içine düşen iki kardeş, oyunun tanrısına ulaşmak için içindeki tüm oyunlara katılmayı göze almıştır. Bu Anime’yi de izlemenizi tavsiye ederiz.

Slam Dunk

Ortaokul hayatı kavgalarla geçmiş olan Sakuragi Hanamichi, liseye başladığı sıralardaki tek hedefi bir sevgili yapmak. İki metre boyunda ve kızıl saçlara sahip bir genç olan Sakuragi, bir gün hiç beklemediği anda Haruko adında bir kız ile tanışır. Asıl hedefi sevgili yapmak olan karakterimiz de durur mu? Hemen kızı elde etmeye çalışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ekonometri Nedir?

Ama karşısına bir engel çıkar. Haruko, basketbol oynayan erkekleri daha çekici bulduğunu ve bunun da üzerinde “Slam Dunk” hareketini yapabilenlerin çok daha havalı olduğunu Sakuragi’ye söyler. Buradaki asıl problem ise Hanamichi’nin hayatı boyunca basket topunu eline bile almamış olmasındadır.

Great Teacher Onizuka

Yeni atanmış bir öğretmen olan Onizuka’nın öğretmenlikteki tek hedefi seksi liseli kızlar ile ilişki kurmaktır. Okula başladığı ilk günde bir öğrencisi tarafından eve davet edilen Onizuka, hemen bu teklifi kabul eder. Ancak bir tuzağa düştüğünün farkında değildir.

Ardınan diğer öğrenciler Onizuka’yı ve onu davet eden öğrencisini basar. Sonra ise kendini öğretmen olmaya layık görmeyen Onizuka, bir öğrencisinin problemini çözmesinin ardından tekrar öğretmenliğe başlar. Ancak bu seferki hedefi harika bir öğretmen olmaktır.

Mushishi

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Anime Film Önerileri

Anime’nin iç dünyasında mushi adı verilen, iyi ya da kötü özelliklere sahip olabilen ve tek amaçlarının sadece varolmak olduğu bazı yaratıklar vardır. Anime’nin başrol karakteri olan Ginko, Mushishi olarak görev alır ve mushileri anlama konusunda kafa yormaya başları.

Sırf mushilerin neden böyle davrandığını anlamak için tüm dünyayı gezen bir gezgine dönüşür. Başrol karakterin gizemli olması zaten Anime’yi oldukça gizemli hale getirirken, daha sonrasında yaşanan gizemli olaylar ile birlikte anime, daha da gizemli hale dönüşür. Bu Anime’yi de izlemenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz