YouTube sonunda bazı kullanışlı özellikler alıyor

0
YouTube sonunda bazı kullanışlı özellikler alıyor
YouTube sonunda bazı kullanışlı özellikler alıyor

YouTube, yeni özellikleri uygulamada ve kritik sorunları çözmede çok yavaş – ve beğenmeme sayacı gibi temel özellikleri ortadan kaldırmakta harika – ancak video akışı hizmeti, kullanıcılar için deneyimi iyileştirmeyi amaçlayan iki yeni özelliği test ettiğini duyurdu. YouTube, video oynatıcıya “En çok tekrarlanan” grafiği eklediğini duyurdu ve içeriği yeni bir düzen ile atlamanın yeni bir yolunu denediğini açıkladı.

YouTube dün birkaç yeni güncelleme duyurdu ve nihayet platforma gelen yepyeni bir özelliği duyurdu. “En çok tekrarlanan” grafiği, kullanıcıların bir videonun diğer kullanıcılar tarafından en çok izlenen kısımlarını belirlemelerine yardımcı olur. Bu, teorik olarak, insanların en iyi ve en heyecan verici kısımları bulmak için tüm videoyu gözden geçirmesine veya yorumları okumasına gerek kalmadan alakalı ve en yararlı içeriği bulmasına yardımcı olmalıdır. Yeni grafik özelliği bir süredir test aşamasındaydı ve şimdi tüm platformlarda hem masaüstü hem de mobil kullanıcılara daha yaygın bir şekilde sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, eski iOS aygıtları için yeni bir güvenlik güncellemesi sunuyor
YouTube kullanışlı özellikler
YouTube kullanışlı özellikler

YouTube’un denemeye başladığını duyurduğu bir başka harika yeni özellik de, ilginç video anlarını bulmak için yeni bir kullanıcı arayüzü. Bölümlere benzer şekilde çalışırlar. Bir kullanıcı zaman çizelgesini gözden geçirdiğinde, arama çubuğu videonun her bir bölümünde neler olduğuna dair görselleri ve küçük resimleri gösterecektir. YouTube, Premium abonelerin, iOS için Resim İçinde Resim (PiP) gibi diğer özelliklere ev sahipliği yapan YouTube.com/new adresinde bu özelliği test edebileceklerini söylüyor.

YouTube Yavaş Yavaş İyileşiyor, Ancak Sorunları Çözmek İçin Acele Etmesi Gerekiyor

YouTube’un sonunda gerçekten kullanışlı özellikler eklediğini görmek harika, ancak bunların hepsi güneş ışığı ve gökkuşağı değil ve platformun önemli sorunları çözebilmek için yeterince çalışmadığını unutmamanız gerekir. Bunu duymaktan bıkmış olabilirsiniz, ancak YouTube’un yorumları filtrelemede büyük bir sorunu var. Platform, spam ve bot hesaplarının sorunsuz bir şekilde oluşturulmasına izin verir ve bunlar genellikle doğrulanmış kullanıcıların kimliğine bürünebilir ve görüntüleyenleri parolalarından, paralarından ve diğer gizli bilgilerinden dolandırabilir. LTT’den Marques Brownlee, Linus Sebastian ve GSMArena gibi diğer medya kuruluşları da dahil olmak üzere birçok içerik oluşturucu geçmişte endişelerini dile getirdi; ancak, Google ve YouTube sürekli olarak görmezden geliyor ve görmezden geliyor gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz