Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Xbox Series S için üzücü açıklamalar yapıldı

Xbox Series S için üzücü açıklamalar yapıldı

0
xbox series s

Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere Xbox Series S için yapılan üzücü açıklamalar hakkında bilgi vereceğiz.

Xbox Series S’e dahil edilen geri dönük uyumluluk özelliği, beklentiyi karşılayamayacak. Microsoft’ta görevli bir basın sözcüsü, 10 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulacak olan Xbox Series S için bir dezavantajdan bahsetti.

Fiyatı 299 dolar olan konsolun uygun fiyatlı olması avantaj gibi görünse de elbette ki dezavantajları da beraberinde getiriyor. Hatta Xbox One X konsolundan bile daha iyi bir performansa sahip olacağı düşünülmüyor.

Xbox Series X fiyatı ne durumda?

xbox series x

Oyuncular tarafından beklenen oyun konsolu Xbox Series X, 499 dolar gibi bir fiyatla satışa çıkacak. Bu fiyatlar her ne kadar yurt dışında bulunan oyuncular için uygun olsa da ülkemizde durum pek öyle değil. Konsolun ülkemizde satılma durumunda 7 bin TL gibi bir fiyat etiketi ile satılması bekleniyor.

Ayrıca konsolun ABD ön siparişlerine 22 Eylül tarihinde başlanacak ve ülkemize de kasım ayında gelecek. Dediğimiz gibi vergilerle birlikte konsolun fiyatı gerçekten pahalı olabilir.

Xbox Series X özellikleri neler?

xbox series x

Konsol sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemciye ve 16 GB GDDR6 RAM’e sahip. AMD RNDA 2 GPU ekran kartı üzerine kurulan konsol, 1TB kapasiteli NVME SSD depolama alanına sahip. Ayrıca 4K UHD Blu-Ray optik sürücüyü de içinde taşıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz