TikTok’un Soru-Cevap özelliği artık tüm kullanıcılar için mevcut

0
17

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; TikTok sonunda Soru-Cevap özelliğini platformdaki tüm içerik oluşturuculara sundu. Bu özellik, TikTok’taki soru ve cevap sürecini kolaylaştırır ve içerik oluşturucuların hayranlarla bağlantı kurmasını çok daha kolay hale getirir.

İçerik Oluşturuculara Hayranlarla Etkileşim Kurmanın Yolu Sorular ve Cevaplar

TikTok, Q&A özelliğini Ocak 2021’de denemeye başladı ve yalnızca 10.000 veya daha fazla takipçisi olan herkese açık içerik oluşturuculara sunuldu. Artık, içerik oluşturucu hesabı olan herkes TikTok’taki Soru-Cevap özelliğinden yararlanabilir.

Platform, güncellemeyi TikTok Haber Odası’ndaki bir gönderide duyurdu ve Soru-Cevap özelliğinin “izleyiciler ve içerik oluşturuculara bağlanmanın yeni yollarını” sağlayacağını belirtti.

Bir video hakkında yorum yaparken, yorumunuzu Soru-Cevap sorusu olarak etiketlemek için? simgesi. Bu, içerik oluşturucunun herhangi bir soruyu tanımlamasını çok daha kolaylaştırır – içerik oluşturucular daha sonra bu soruları normalde olduğu gibi video yanıtı veya yorum şeklinde yanıtlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kripto Para Piyasası Zirveyi Gördü

İçerik oluşturucuların profillerinde, biyografi bölümünün hemen altında yeni bir Soru-Cevap düğmesi de görünecek. Bu düğmenin seçilmesi, akan bir soru listesine göz atabileceğiniz ve herhangi bir yanıtı okuyabileceğiniz ayrı bir Soru-Cevap sayfasına götürür. Doğrudan bu sayfadan da soru sorabilirsiniz.

TikTok Soru-Cevap
TikTok Soru-Cevap

Sorular ve Cevaplar, canlı yayınlar sırasında da kullanılabilecek. Sorular, içerik oluşturuculara ayrı bir panelde görünecek ve gelen soruları taramalarına ve cevaplamak istediklerini seçmelerine olanak tanıyacak.

Bununla birlikte, Soru-Cevap özelliği popüler içerik oluşturucular için kesinlikle kullanışlı olacaktır. Tek bir videoda binlerce yorum alan içerik oluşturucular, genellikle bunları gözden geçirmek ve soru aramak için zamana sahip değildir. Soru-Cevap özelliği, hayranlarla etkileşimi çok daha verimli hale getirir ve ayrıca içerik oluşturucuların belirli sorguların popülerliğini ölçmelerini kolaylaştırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz