Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Oyun Steam Aile Paylaşımı

Steam Aile Paylaşımı

0
Steam Aile Paylaşımı

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Steam aile paylaşımı oyunsevenler için akıllardan çıkmayan bir soru olacaktır. Oyun oynamak için ve özellikle de online bir oyun oynamak için çoğu zaman bir kişiye daha ihtiyaç duyulacaktır. Steam Aile Paylaşımı sayesinde hem oyunlarınızı hem de oyun anlarınızı paylaşabileceksiniz.

Her ne kadar tahmin etmiyor olsak bile, Steam konusunda bilgisi olmayanlar olabilir. Oyun dünyasına yeni atılmış insanların en çok ilgisini çeken bu konu hakkında sizlere gereken detayları anlatacağız. Öncelikli olarak Steam nedir konusunda bilgiler paylaşacak, sonrasında ise aile paylaşımının nasıl yapıldığından söz edeceğiz.

Steam Nedir

Steam Nedir?

Valve şirketi tarafınsan tasarlanan bir dijital oyun platformu olarak karşımıza çıkmıştır. Bu Dijital dağıtım oyun platformu üzerinden hem çok oyunculu şekilde oyun oynayabilir hem de iletişi kurabilirsiniz. Oyun oynayabilir, oyun satın alabilir ve aynı zamanda çoklu ortam bile oluşturabilirsiniz.

Bu platform için en güzel yönlerden birisi de tamamen ücretsiz olması olacaktır. Ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz ve masaüstü uygulama desteğini kullanabilirsiniz. Oyuncular içerisinde kesintisiz bir şekilde iletişim kurarak da, oynadığınız oyunu en heyecanlı hale dahi getirebilirsiniz. Tüm bu şartlara baktığınız zamanda, neden aile paylaşımının önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Steam Aile Paylaşımı Nedir?

Aslında çok basit bir şeması bulunmaktadır. Bir bilgisayar içerisinde 2 farklı Steam hesabı kullanıyorsanız, her birine aynı bilgisayardan ulaşabilir ve oyunda oynayabilirsiniz. Tabi ikincil (smurf) hesabınız var ise ona da bu şekilde ulaşıp aynı bilgisayardan kullanabilirsiniz. En güzel kısmı ise tamamen ücretsiz bir şekilde sunuluyor olmasıdır. Fakat aynı zamanda 5 oturumdan fazlasını açamazsınız ve aynı anda 2 farklı bilgisayardan da oyun oynayamazsınız.

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelikli olarak biden fazla hesabınızın olması gerekecektir. Adımlar ise şu şekildedir:

  • Herhangi bir hesabınızdan giriş yapmalısınız.
  • Sol üst köşedeki “Steam>Ayarlar” kısmına ilerlemelisiniz.
  • Bu aşamada karşınıza “Hesap” bölümü gelecektir. Burada “Steam Guard” seçeneğinin etkin olduğundan emin olmalısınız.
  • Bu kısmın hemen sol tarafında “Aile Bölümü” seçeneğini göreceksiniz.
  • Bu bölümde ise “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” seçeneğini onay işareti koymalısınız.
  • Bu kısımda isim yazılabilecek bir kısım karşınıza çıkacaktır. Buraya doldurabilmek adına önce hesabınızdan çıkış yapıp ikinci veya arkadaşınıza hesabına girmelisiniz.
  • Diğer aşamada da, yine diğer oturuma gelerek; “Steam>Ayarlar>Aile Bölümü” adımlarını izlemelisiniz.
  • İkincil hesabının adının yan kısmında bulunan “Paylaş” kutucuğuna tıklamalısınız. Bu sayede artık Steam hesabınız aile paylaşımına açılmış olacaktır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz