Ana Sayfa Teknoloji Haberleri STAMP Uzaktan Komutalı Stabilize Makinalı Tüfek Sistemleri

STAMP Uzaktan Komutalı Stabilize Makinalı Tüfek Sistemleri

0
STAMP-Uzaktan-Komutalı-Stabilize-Makinalı-Tüfek-Sistemleri

Türkiye de Aselsan Savunma Sanayi şirketi tarafından yerli ve milli birçok sayısız proje geliştirilmekte bunların en başında son teknoloji silahlar gelmektedir. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere yerli ve milli imkanlarla üretilmiş olan STAMP uzaktan komutalı stabilize makinalı tüfek sistemleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. 

STAMP sistemi bir kule üzerine yerleştirilmiş birçok donanım sağlayan silah kumanda birimi sayesinden uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen otomatik hedef takip edebilen bir stabilize silah sistemidir. STAMP silah sistemi gece ve olumsuz görüş durumlarında bile otomatik hedef tespit etmesi, hedefi tanıması ve ateş etme gibi özelliklere sahiptir. Silah nişan hattının monte edilen platformun etkilenmemesi için ve hedefi kaybetmemek için taret üzerine stabilize edilmiştir.

STAMP-Uzaktan-Komutalı-Stabilize-Makinalı-Tüfek-Sistemleri

 

İlginizi Çekebilir: ATILGAN Hava Savunma Sistemi! 

 

Bu sistem aynı zamanda hedefi takip etme ve balistik hesaplamalarında oldukça yeteneklidir. STAMP yerleştirilmiş olduğu platform hareket halinde olsa bile ateş edebilir. Aynı zamanda yüksek hassasiyeti sayesinde isabet oranı yüksektir. STAMP savunma sisteminde silah olarak 12.7 mm M2 veya 12.7mm GA-19/A Gatling, 7.62 mm makinalı tüfek ya da 40 mm bomba atar kullanabiliyor.

Farklı görev ihtiyaçları için deniz araçlarına, meteorolojik algılayıcı ve radarlara monte edilebiliyor. Ayrıca uzaktan kumanda edilebilir olması sayesinde herhangi bir olumsuz hava koşullarına ya da karşı ateşe maruz kalmadan etkin bir şekilde çalışabiliyor. STAMP sahil güvenlik botlarına, savaş gemilerine ve çıkartma gemilerine monte edilebiliyor.  

İlginizi Çekebilir: DRAGAR Kule Silah Sistemleri 

STAMP İNCELEME

 

Kaynak: defenceturk.net

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz