Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Oyun Sony, PlayStation oyunlarını cep telefonuna getirmeyi planlıyor

Sony, PlayStation oyunlarını cep telefonuna getirmeyi planlıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; PlayStation 5’i almanız için hâlâ zamanınız var. Oyun konsolu, dünyanın çoğu yerinde stokta yok, ancak Sony, PS oyunlarına erişim sağlamak için yeni bir yol üzerinde çalışıyor. Şirket kısa süre önce PlayStation Studios için Head Of Mobile için bir iş ilanı yayınladı. Kişinin rolü ve sorumluluğu, henüz resmi olarak duyurulmamış olsa da, Sony’nin gelecek planları hakkında bazı bilgiler verir.

Head of Mobile’ın konsolunu ve PC oyunlarını mobil cihazlar için uyarlamanın her yönüne liderlik etmekten sorumlu olacağını söylüyor. Buna, “konsolların ve PC’nin oyun geliştirmesinin mobil ve canlı hizmetlere genişletilmesi” dahildir. Ancak asıl odak noktası PlayStation’ın en büyük serilerini mobil ortama uyarlamak.

PlayStation Telefon

Bu, yakında akıllı telefonlarınızda PlayStation oyunlarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Bu, mobil oyunların geçtiğimiz birkaç yıl içinde reşit olduğu ve konsollara zorlu bir rekabet verdiği için oyun endüstrisi için ilginç bir gelişme olacak. Sony bunu yapan ilk şirket olmayacak. Bunun en büyük örneği, birçok popüler oyununu büyük ölçüde Call of Duty: Mobile’ın başarısından esinlenerek mobil platforma getirmeyi planlayan Activision-Blizzard. Bunlar arasında – Crash Bandicoot: On The Run! Ve yakında çıkacak Diablo: Immortal yer alıyor.

Android ve iOS Telefonlarında Olacak

Öte yandan Sony, Uncharted, Gran Turismo, God Of War, The Last Of Us, Ghost Of Tsushima ve diğerleri dahil olmak üzere en büyük franchise’larından bazılarını dönüştürmek isteyecek. Tüm bu oyunlar gelecekte hem Android hem de iOS akıllı telefonlarda mevcut olabilir. Mobil oyuncuların hareketi hoş karşılayıp karşılamadığını görmek ilginç olacak.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz