Ana Sayfa Pratik Bilgiler Sağlık SGK İletişim Numarası

SGK İletişim Numarası

0

SGK gibi birçok internet sitesinin destek numarasını bulmanız çok kolay değildir. SGK çağrı merkezlerine bağlandığınız zaman bir süre beklemeniz gerekebilir. Müşteri temsilcileri, hatlardaki aramaların yoğunluğuna bağlı olarak size geri dönüş yapmaktadır. Müşteri temsilcileri sorunlarınız ve taleplerinizle ilgileneceklerdir. Peki, SGK iletişim numarası nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kurulan SGK müşteri hizmetleri her gün binlerce kişi bilgi almak için aramaktadır. SGK müşteri hizmetlerinin telefon numarasını bilmeyen kişilerde konu ile ilgili araştırmalar gerçekleştirmektedir. 24 saat kesintisiz hizmetler sağlayan SGK müşteri hizmetleri iletişim bilgilerini ve telefon numarasını bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

SGK İletişim Numarası Nedir?

SGK iletişim numarası için Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” ile 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz. ALO 170, cep telefonunuzla veya sabit telefonunuzla sadece 170 numarasını tuşlayarak aramanızı yapabilirsiniz. Ancak bazı hususlarda dikkat etmeniz gerekir. ALO 170’i aradığınız zaman kimliğiniz mutlaka yanınızda bulundurması gerekir. Bunun nedeni işlemlerinizi daha hızlı yapabilmenizdir. SGK müşteri temsilcisine bağlanarak aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

  • İşçi hakları
  • Sigorta bilgileri
  • Emeklilik bilgileri
  • Yasal prosedürler
  • İş kanunu
  • İşe giriş ve prim ödeme gün sayısı
  • Vatandaşların sosyal hakları gibi konularda hizmet verebilmektedir.

Alo 170 İle Neler Yapılır?

SGK tarafından hizmet veren Alo 170 hattı, sigortasız çalıştırılma konusunda başvuru sahiplerine yardımcı olması ile birlikte eleştiri, öneri ve bilgi alma konusunda tüm vatandaşlara hizmet verebilmektedir. Alo 170 çalışma saatleri için bir kıstas bulunmamaktadır. Müşteri temsilcileri, 7 gün 24 saat aralıksız bir şekilde Alo 170 hattını arayarak talep edilen hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Alo 170 hattında Sosyal Güvenceler konusunda uzman kadrolar çalışmaktadır ve başvuruları büyük bir özen içerisinde dikkatli bir şekilde ulaştırmaktadır. Kurulduğu günden itibaren Alo 170 hattına yapılan sigortasız işçi ihbar durumlarında yaklaşık 50 binden fazla kişi sigortalı olarak çalışmaya başlamıştır. SGK’ya edilen şikayetler için ister SGK İl/İlçe Müdürlükleri başvuru yapabilirsiniz isterseniz Alo 170 hattını arayabilirsiniz. Eğer tereddüt içerisindeyseniz şikayet eden kişilerin kimlik bilgileri gizli tutulmaktadır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz