Parafon Ne İşe Yarar ?

0
23

Parafon Ne İşe Yarar ? – Parafon ilacı 20 tabletten oluşmaktadır. Parafon’un içeriğinde klorzoksazon ve parasetamol bulunmaktadır. Parafon ne işe yarar sorusunu arama motorlarında sık sık görebilirsiniz. Rahatsızlıkları iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Parafon, kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçtır. İskelet kasınızdaki kasılmalar için rahatlatıcı bir özelliği vardır. Etkilenen kaslarda ağrıları gidermek için ve kasların daha iyi hareket edebilmesi için de kullanılmaktadır. Parafon iskelet kaslarında spazmları ve ağrı gidermek için fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemleriyle ek tedaviler alarak ortopedik işlemler sırasında eklem ve kas tendon problemlerinde travmatik bel ve kas rahatsızlığında, burkulmalardan dolayı oluşabilecek boyun tutulmaları, kol ve omuz ağrılarının da kullanılmaktadır.

Parafon Ne İşe Yarar ?

Doktorlar Parafon kullanım şekillerini nasıl reçete ettiyse o şekil kullanmanız gerekir. Tedavi boyunca mutlaka doktorunuzun dediklerini birebir uymanız gerekir. Yanlış talimat ve kullanımlarda hastalığın seyrini olumsuz etkilenebilir. Parafon ilacını her dozunu 1 bardak su ile birlikte almanız gerekir. İlacın iyi bir şekilde emilmesi için yemeklerde birlikte kullanılması önerilir. Yetişkinler ilacı 3 veya 4 defa, 6 saat arayla alabilir. İlacı ilk günler günde 2 defa ve daha sonra günde bire indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnstagramda Gizli Hesap Görme

Parafon ne işe yarar

Parafon Yan Etkileri

Bütün ilaçlarda olduğu gibi bazı duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Ölümcül olabilen kan basıncında görülen ani düşmeler en tehlikeli yan etkilerinden biridir. Ağız ve yüzde şişmelerde çok ciddi yan etkilerindendir. Eğer bu gibi durumlardan biri sizde mevcutsa Parafona karşı ciddi bir alerjiniz bulunmaktadır. Kalp atış hızının artması, kan basıncının düşmesi, mide kanaması ve nefes darlığı gibi durumlarda acil tıbbi müdahale yapılması gerekir. Parafon yan etkileri arasında karın ağrısıyla başlayıp nefes almada zorluk çekme, dilde, yüzde, dudaklarda ve boğazda şişkinlik gibi durumlarda doktorunuza başvurmanız gerekir.

Parafon Hamilelikte Kullanımı

Parafon gebelik kullanımı doktorlar tarafından Parafonu gerekli olmadıkça gebelerin kullanmaması gerektiğini söylemektedir. Düzenli kullanım gerekiyorsa etkili ve uygun doğum kontrol yöntemi kullanılması önerilmektedir. Emzirme döneminde Parasetamol anne sütü ile beraber bebeğinize geçebilmektedir. Emzirmeye başlamadan önce doktorunuza mutlaka danışın. Emziren annelerde gerekli olmadıkça kullanıma uygun değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz