Netflix İçin Ücretsiz Üyelik Sistemi Başlıyor!

0
34

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak gündemi sizinle paylaşmaya devam ediyoruz.

Netflix 1 aylık deneme kalktı mı?

Evet, Türkiye için kalktı.

Netflix nasıl ücretsiz izlenir?

Bazı filmleri Netflix ücretsiz olarak yayınlayacak, hepsini değil.

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere Netflix’ten bahsedeceğim. Netflix bildiğiniz üzere internete bağlanabildiğiniz her cihazda rahatlıkla sunulan dizi ve filmleri izleyebileceğiniz bir platform.

Netflix daha fazla üyeye sahip olmak, hitap ettiği kitleyi arttırmak için şöyle bir kampanya düzenliyordu yaklaşık 4 senedir. Ancak bu kalktı. Önceki kampanya şöyleydi; sistemde kayıtlı olmayan bir hesaptan yeni üye olarak yeni bir kredi kartı ile kayıt olursanız 1 ay ücretsiz kullanabiliyordunuz.

Yeni gelen sistemle bu olay kalktı. Ve artık yeni üyeler yeni kart bula bula bedavaya 1 ay kullanamayacak. Yeni gelen sistem ise şöyle Netflix’te bulunan bazı filmlerin ücretsiz olarak, üye olmasanız bile izlenebilmesini sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   P2P (Peer To Peer) Nedir ?

Şu an için kullanıcılar, sadece “To All The Boys I’ve Loved Before” filmini ücretiz olarak izleyebiliyorlar. Bu sistem hakkında ne kadar sürede bir film gelecek veya bunu nereden takip edebileceğiz gelmeden önce bunun hakkında bir bilgim yok ancak bana kalırsa kaliteli bir iş olacak çünkü işin arkasında Netflix var.

İlginizi Çekebilir : Netflix Party Nedir?

Netflix Yeni Üyelik Sistemi:

Bu yeni kampanya, platform üzerinde bulunan tüm filmleri içermeyecek. Şu anlık yeni geçilen sistemde sadec tek bir film, herhangi bir abonelik olmadan izlenebilecek durumda kullanıcılara sunuldu. Bu film, dün itibarıyla Netflix abonelerine sunulan ve bundan sonra üye olmayanların da izleyebileceği “To All the Boys: P.S. I Still Love You” isimli filmin önceki yapımı olan “To All The Boys I’ve Loved Before”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Flightradar24 Paylaşım Yaptı: Fenerbahçe'ye Transfer Olan Mesut Özil'in İstanbul Uçuşunu 300 Binden Fazla Kişi Takip Etti

Böylelikle kullanıcılar, 9 Mart‘a kadar To All The Boys I’ve Loved Before’u ücretsiz ve herhangi bir abonelikleri olmadan izleyebilecekler.

netflix

Netflix böylelikle, popüler serilerinden bir tanesinin ilk filmini tüm tüketicilerle buluşturup, insanların diğer filmleri merak etmesini ve bu sonuçta onları da izlemek için Netflix premium üyelik almalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bu kampanyanın ne kadar etkili olacağına dair bir fikrim yok ancak bana kalırsa 1 ay kampanyası daha etkili bir yoldu şahsen ben ilk Netflix üyeliğimi bedava 1 ay kullandıktan sonra Netflix’in rahatlığına alışmam ile alıştım. Tabi bu kişiden kişiye göre değişir ve bakalım Netflix bundan nasıl bir reaksiyon alacak.