Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji Uzay NASA’dan Akıl Donduran Kareler Paylaşıldı!

NASA’dan Akıl Donduran Kareler Paylaşıldı!

0
NASA’dan Akıl Donduran Kareler Paylaşıldı!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün NASA’dan akıl donduran kareler paylaşıldı. Detaylar için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi nefes kesici fotoğraflarıyla gündemdeki yerini alıyor. NASA’dan gelen görüntüler de yeni yıldızlar ve galaksiler göz kamaştırıyor. Görüntüler Chandra teleskobuyla çekilerek görüntüler paylaşıldı.

Chandra teleskobu yeni yıldız, galaksi ve gezegenimsi bulutsuları süpernova kalıntılarıyla beraber bizlerle paylaştı. Söz konusu harika yıldız ve gezegenlerin görüntüleri aşağıda sizlerle paylaşıldı.

M82 Galaksisi

Dünya’ya doğru yönelim gösteren M82 galaksisinin görüntüsü aşağıdadır.

M82

Abell 2744 Galaksi Kümesi

Abell 2744’e ait aşağıdaki görüntü Candra ve Hubble teleskoplarından elde edilen verilerden oluşuyor.

Abell 2744

Süpernova

Yüzyıllar boyunca görülen süpernova patlamalarından en parlak görülen olarak adlanrılan süpernovanın görüntüleri aşağıdadır.

Süpernova

Eta Carinae

NASA’nın sözlerine göre Eta Carinae, iki dev yıldızdan meydana gelen geçici bir sistemdir.

Eta Carinae

Araba Tekeri Galaksisi

Bu galaksi aslında 1941 yılında Fritz Zwicky tarafından keşfedilmiştir. Zwicky “Yıldızların dinamikleri temelinde açıklamayı bekleyen en komplike yapılardan biri” olarak nitelendirmiştir.

Araba Tekeri Galaksisi

Helix Nebula

Yakıtı bitmek olan bir yıldız olarak nitelendirilen Kova burcu takımyıldızı içerisinde yer alan bir nebuladır. Nebula(bulutsu), hidrojen, helyum, toz ve diğer iyonlaşmış gazlardan oluşan kümelerin adıdır.

Helix Nebula

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz