Ana Sayfa Kültür & Sanat Mucize DOĞALGAZ Karadeniz’de Bulundu!

Mucize DOĞALGAZ Karadeniz’de Bulundu!

0
doğalgaz karadeniz de bulundu

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Cumhurbaşkanımızın güncel haberini açıklayacağız. Gelen müjdeli habere göre mucize doğalgaz Karadeniz’de bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde günlerdir kamuoyunun beklediği müjdeli haberi vermek için ‘Millete Sesleniş’ konuşmasını gerçekleştirdi. Merakla beklenen açıklamalar hakkında Twitter’da yazışmalar sürüyordu. Bir doğalgaz bulunduğuyla ilgili haberler olduğu ortadaydı. Cumhurbaşkanımızda şu sözleriyle durumu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Fatih sondaj gemimiz Tuna-1’deki sondajında hamdolsun 320 milyar metreküp doğalgaz rezervini keşfetmiş durumda. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.’ İfadeleriyle tarihi müjdeyi verdi. Sözlerine ‘İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz’den de bekliyoruz.’ şeklinde sürdürdü. Bu sözler Karadeniz’de doğalgaz bulundu mu? sorularına yanıt oldu.

İlginizi Çekebilir: Benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir zam gelebilir

 

‘’Artık bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var’’

Enerjinin, kalkınmanın temel unsuru olmanın yanında milli bağımsızlığın gerçek anlamda tesisinde de çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Erdoğan, ‘’Hep önce hak, hukuk, adalet dedik. İnsanlık bizde, petrol onlarda kalmış olabilir. İşte Rabbim bize bambaşka bir yerde hem de görülmedik zenginlikte bir kapı açtı. Yarın benzer kapılar başka yerlerde de önümüze açılacaktır. Çünkü artık bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var.’’ ifadelerini kullandı.

İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Karadeniz’e uğurlanan fatih sondaj gemimizin ismine layık bir başarıyla hepimizi gururlandırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı, ‘Rabb’imize bize ve milletimize bugünleri gösterdiği için hamd ediyoruz.’ sözlerini kullandı.

Karadeniz’de Doğalgaz Bulundu

‘’Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz doğalgazını milletimizin kullanımına sunmaktır.’’

Yıllarca enerji kaynaklarında dışa bağımlılığın maddi ve manevi açıdan sıkıntılarını çekmiş bir ülke olarak artık geleceğe daha güvenle bakacaklarını dile getiren Erdoğan, hemen tespit kuyularını açmaya başlayacaklarını ve ardından üretim konseptini belirleyip inşaat ve yapım işlerine geçeceklerini açıkladı. Doğalgazın yüzeye çıkarılıp sisteme aktarılması işlemleriyle hedefinin 2023 yılında Karadeniz gazını milletin kullanımına sunmak olacağını duyurdu.

‘’Benzer bir müjdeli haberi Akdeniz’den de bekliyoruz’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih ve Yavuz gemileri vasıtasıyla Akdeniz ve Karadeniz’de bugüne kadar 9 derin deniz sondajının tamamlandığını aktararak; nihayet son sondajda millete beklenilen müjdeyi verdiklerini ve inşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz’den de beklediklerini söyledi. Karadeniz’de doğalgaz bulunmasının ardından gözler Akdeniz’e çevrildi.

Cumhurbaşkanı Karadeniz’de Doğalgaz Bulunduğunu Açıkladı.

Sadece denizlerle sınırlı kalmayıp Türkiye topraklarındaki aramaları da daha sıkı ve bilinçli bir şekilde yürüttüklerini işaret eden Erdoğan, diğer ülkeler için de arama ruhsatlarını çoğalttıklarını belirtti. ‘Tüm alanlarda en güçlü şekilde varlığımızı göstermekte kararlıyız.’ ifadeleriyle geleceğimize ciddi anlamda bir perspektif tutmayı ihmal etmedi.

Bu doğalgaz müjdeli haberinden sonra Türkiye’nin eskisinden daha fazla gelişeceği ve ilerleyeceği beklentiler arasında yer alıyor. MTA‘da ana sayfasında müjdeli haberi paylaştı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz